8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową

8 póz modelek na rozgrzewkę przed sesją zdjęciową
Źródło zdjęć: © © Michael Zelbel / [YouTube](https://www.youtube.com/watch?v=zyP5kpkDpOk)
Marcin Watemborski
16.03.2018 12:13, aktualizacja: 16.03.2018 13:13

Jeśli fotografujecie ludzi, doskonale wiecie, że potrzeba chwilki, by nasz bohater rozgrzał się przed zdjęciami. Te kilka póz pozwoli wam sprawdzić, jak rozkłada się światło na modelce oraz dostrzec jej silne i słabsze strony.

Można śmiało powiedzieć, że ilu fotografów, tyle różnych stylów pracy. Wielu z nas woli po prostu przez chwilę porozmawiać z naszym bohaterem przed zdjęciami i na początku robić zdjęcia bez realizacji naszego planu. Nie zawsze jednak jest na to czas, a my, jako fotografowie, musimy poznać silne strony naszych współpracowników.

8 Warm-Up Poses from the GL Method of Flash Photography

Michael Zelbel z Good Light ułatwia pracę, proponując 8 ”rozgrzewkowych” póz modelki, dzięki którym będzie ona czuła się komfortowo przed aparatem, a fotograf dowie się co i jak w kwestii dalszych zdjęć. Zwróćcie też uwagę na to, jak Michael operuje światłem przy każdorazowej zmianie ułożenia ciała swojej modelki – Dominiki. Poniżej możecie zobaczyć schematy póz, na których kobieta prezentuje różne strony swojego ciała.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Wyjściowe pozy, które proponuje Michael, są dość dobre. Są to podstawowe ułożenia, które pozwolą wam na dostrzeżenie tego, jak prezentuje się wasz bohater oraz jak można zagrać światło. Wiadomo - każdy ma swój lepszy i gorszy profil, jak i predyspozycje do grania przed aparatem. Stosowanie schematu póz pozwoli przełamać nieśmiałość i nakierować modela. Osobiście jednak wolę podchodzić do każdego indywidualnie, "obejrzeć" go, a później starać się wyciągnąć to, czego się dopatrzę.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)