Historia fotografii w 5 minut

Ekipa magazynu o fotografii „COOPH" przygotowała krótki filmik, który jest historią fotografii w pigułce. To dobry moment, aby przypomnieć sobie jak to wszystko się zaczęło.

Wszyscy wiemy, że historia fotografii zaczęła się od urządzenia zwanego camera obscura. Wiemy również, że fotografowanie to nie nauka historii i teorii, tylko praktyka, ale jeśli macie ochotę przypomnieć sobie – co było dalej – poświęćcie 5 minut. Może znajdziecie coś, co was zainspiruje do dalszego tworzenia!

Od tych zdjęć zaczęła się historia fotografii [galeria]

Fotografie stały się produktem masowym — każdego dnia w Sieci pojawiają się miliony zdjęć. Czy wiecie jednak, jak wyglądała pierwsza fotografia w…

Jaki jest wasz ulubiony moment w historii fotografii? Proces Talbota, powstanie Kodaka, czy może coś innego?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Nowo narodzony wieloryb na filmie. Udało się go nagrać za pomocą drona Fotografia na UW - rekrutacja na studia trwa Czy zgadniecie, co to za rzeczy, po ich zdjęciach makro? Dziewczyna ze stocka jest wiecznie zdziwiona. Będzie królową memów? 30 lat zespołu U2 - galeria magazynu TIME Mężczyzna robił selfie od 12 roku życia aż do dnia ślubu. Efekt jest powalający! Reżyser Johna Wicka i Deadpool 2 nagrał reklamę iPhonem 11 Pro Leica KE-7A za 45 tys. dolarów wystawiona na aukcji w oryginalnym opakowaniu. Dowód? Zdjęcie rentgenowskie Największy cyjanotyp na świecie ma aż 24 metry kwadratowe Migawka w Canonie 7D sfilmowana przy prędkości 10 000 kl./s Czy można fotografować, będąc niewidomym? Jak rozpoznać twarze stworzone przez sztuczną inteligencję?

Popularne w tym tygodniu:

Najpopularniejsze drzewko na Instagramie zniszczone. Wandale użyli piły Zdjęcie astronauty obiega cały świat. Tak dziękuje lekarzom za walkę z COVID-19 Koronawirus na świecie: Skutki kwarantanny widziane z satelitów Nowe badania udowadniają, że pierwsze kolorowe zdjęcie powstało w 1848 roku Australia sięga po drony w walce z COVID-19. Będą monitorowały stan zdrowia ludzi Przejście dla pieszych z okładki The Beatles odmalowane. Ruch na Abbey Road ustał Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa Ludzie robią zdjęcia na Instagram zamiast siedzieć w domu. Policja ma na to sposób Naukowcy mają sposób na lepsze zdjęcia czarnej dziury. To prostsze niż myślisz