Teleskop przymocowany do lustrzanki? Czemu nie!

Obiektywy lustrzane nie są nowym odkryciem – bardzo często można spotkać te konstrukcje jako alternatywy dla drogich teleobiektywów. Ze względu na możliwość dużego powiększenia i kompaktowej konstrukcji – są często wykorzystywane w teleskopach.

Jeśli myśleliście, żeby wyposażyć się w podręczny teleskop, podpiąć go do aparatu i mieć zawsze przy sobie – nie mogliście lepiej trafić. MTO 1000A 1100 mm f/10.5 to lustrzany obiektyw radzieckiej produkcji, który bez problemu podepniecie do swojej lustrzanki.

Ten ogromny obiektyw został przetestowany przez Chistophera Frosta w jego cyklu Weird Lens Reviews (Recenzje Dziwnych Obiektywów).

Największym zaskoczeniem twórcy filmiku jest to, że koniec końców – ten obiektyw jest naprawdę użyteczny. Oczywiście jest masywny i ciężki, a fotografowany obiekt musi być dalej niż sięga wzrok, żeby go poprawnie sfotografować, ale trzeba przyznać – mechanizm ostrzenia jest naprawdę precyzyjny.

Zobaczcie jak się sprawuje w porównaniu do 105-tki zamontowanej na pełnoklatkowym Canonie EOS 6D.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

DJI Phantom 4 - flagowy dron, który wykrywa przeszkody, filmuje w 4K i może być sterowany tabletem To nie żart, to aparat jak rolka filmu... Pentax 645D - pierwsze zdjęcia udostępnione Filtr PureNight sprawi, że niebo będzie pełne gwiazd i bez świetlnych zanieczyszczeń Leaf Credo: nawet 80 megapikseli w średnim formacie Nikkor Z 85 mm f/1.8 S – standardowa portretówka do bezlusterkowców Pożegnanie z systemem Hasselblad V. Oto aparaty, które gościły w kosmosie i na dworach królów Fujifilm FinePix XP120 – nowy aparat kompaktowy przeznaczony do trudnych warunków fotografowania Panasonic DMC-FX70 - kompakt z dotykowym ekranem i jasnym obiektywem Leica 12 megapikseli w aparacie Praktica 12-Z5 Do Hasselblada X1D nie będzie obiektywów zmiennoogniskowych Nikon Capture NX w wersji 2.2.0

Popularne w tym tygodniu:

Istniał od 1882 roku. Jeden z najstarszych sklepów fotograficznych w USA zamknięty Nowy standard SD Express 8.0 pozwoli na transfer plików z prędkością 4 Gb/s Nikon zwalnia 700 osób ze swoich fabryk. Czy to pokłosie COVID-19? Samyang prezentuje nowe wersje obiektywów: 14 mm f/2.8 oraz 85 mm f/1.4 Nikon nadrabia zaległości. Firma przyspieszy rozwój obiektywów Nikon Z Duracell ma w swojej ofercie wiele tanich zamienników akumulatorów do aparatów CineStill Cs6, czyli chemia do wywoływania slajdów, która daje różne efekty Olympus wycofuje się z Korei Południowej. Fabryki otwarte do końca czerwca Panasonic Lumix S 20-60 mm f/3.5-5.6, czyli uniwersalny zoom do mocowania L Fujifilm X Webcam pozwala korzystać z bezlusterkowców jak z kamerek internetowych Sony zapowiada nowy aparat. Tymczasem wyciekły zdjęcia Sony ZV-1 i specyfikacja HD Pentax-D FA* 85 mm f/1.4 ED SDM AW – jasna portretówka do pełnej klatki w końcu powstała