Teleskop przymocowany do lustrzanki? Czemu nie!

Obiektywy lustrzane nie są nowym odkryciem – bardzo często można spotkać te konstrukcje jako alternatywy dla drogich teleobiektywów. Ze względu na możliwość dużego powiększenia i kompaktowej konstrukcji – są często wykorzystywane w teleskopach.

Jeśli myśleliście, żeby wyposażyć się w podręczny teleskop, podpiąć go do aparatu i mieć zawsze przy sobie – nie mogliście lepiej trafić. MTO 1000A 1100 mm f/10.5 to lustrzany obiektyw radzieckiej produkcji, który bez problemu podepniecie do swojej lustrzanki.

Ten ogromny obiektyw został przetestowany przez Chistophera Frosta w jego cyklu Weird Lens Reviews (Recenzje Dziwnych Obiektywów).

Największym zaskoczeniem twórcy filmiku jest to, że koniec końców – ten obiektyw jest naprawdę użyteczny. Oczywiście jest masywny i ciężki, a fotografowany obiekt musi być dalej niż sięga wzrok, żeby go poprawnie sfotografować, ale trzeba przyznać – mechanizm ostrzenia jest naprawdę precyzyjny.

Zobaczcie jak się sprawuje w porównaniu do 105-tki zamontowanej na pełnoklatkowym Canonie EOS 6D.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Fuji FinePix S1000fd ? kompakt za niewiele Jak Rosjanie zdemaskowali Canona ?Dr House'a? nakręcono Canonem 5D Mark II ! Tajemnicza reklama Nikona D5000 Olympus E-30, kreatywne podejście do fotografii Black Friday 2019: CamFi Pro Plus taniej o 260 złotych Sigma również chce mieć swój kompakt z wymienną optyką Pierwsza cyfrowa Leica sprzedana za 80.000 Oficjalny przeciek: Panasonic Lumix DMC-LX5 Nietypowe wykorzystanie Nikonów w kosmosie [wideo] Nikon Coolpix W100 - wodoodporny kompakt na wakacje Irix prezentuje system filtrów prostokątnych Edge 100

Popularne w tym tygodniu:

Koniec wymiany komputera co chwilę? Ten modułowy laptop to zbawienie dla fotografów Harman Technologies wydaje tradycyjną "małpkę". Ma po prostu robić zdjęcia Ricoh prezentuje 3 odświeżone szkła do Pentaxa: 31/1.8, 43/1.9 oraz 77/1.8 w limitowanych wersjach Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary z mocowaniem L oraz Sony już jest! Canon EOS M50 Mark II: Skoncentrowany na mediach społecznościowych NONS SL42 Mark II to natychmiastowa lustrzanka z mocowaniem Canon EF Sony FX3 to kamera do zadań specjalnych w małym korpusie. Wygląda niepozornie Xencelabs prezentuje interesujący tablet. Czy będzie alternatywą dla Wacoma?