9.0 Photo Day we Wrocławiu - już w sobotę

9.0 Photo Day we Wrocławiu - już w sobotę
Ola Błażowska

27.05.2010 18:01, aktual.: 01.08.2022 15:18

Już w najbliższą sobotę, 29 maja odbędzie się 9ta edycja "Photo Day" organizowana przez portal Moje Miasto Wrocław. Impreza ta ma na celu umożliwienie osobom fotografującym wejście do zazwyczaj trudno dostępnych miejsc. Tym razem miejscem spotkania jest wrocławska "Fabryka snów", czyli stara Wytwórnia Filmowa i Pawilon Czterech Kopuł.

Pawilon Czterech Kopuł jest bardzo ciekawym obiektem wybudowanym na terenach wystawowych, niedaleko Hali Stulecia. Cały ten kompleks został zaprojektowany przez Hansa Poelziga, i wybudowany w początkach XX wieku. Po II Wojnie Światowej przestrzenie Pawilonu przejęła Wrocławska Wytwórnia Filmów, która wykorzystywała jego wnętrza jako swoje atelier. Aktualnie ten piękny budynek znajduje się niestety w opłakanym stanie - opustoszały i nie remontowany od lat. Rok temu w Pawilonie gościł festiwal sztuki Survival, można było wtedy swobodnie go zwiedzać, jednak ogrom zaniedbania Pawilonu, był szczerze mówiąc dołujący.

Na szczęście możemy spodziewać się, że piękny Pawilon znów odzyska dawny blask. W przyszłym roku mają rozpocząć się w nim prace remontowe, a w przyszłości swoje miejsce znajdzie w nim Muzeum Sztuki Współczesnej.

Photo Day 9.0 rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00 i potrwa do 13.30. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić oświadczenie ze strony organizatora. Portal organizuje też konkurs na najlepsze zdjęcia, które powstaną podczas tej imprezy.

Źródło: mmwroclaw.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)