National Geographic: 9‑latek robi zdjęcia dla słynnego magazynu

National Geographic: 9-latek robi zdjęcia dla słynnego magazynu
Źródło zdjęć: © © Aaron Huey
Justyna Kocur-Czarny

06.08.2019 08:57, aktual.: 26.07.2022 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ma dopiero 9 lat, a już wydał album fotograficzny. Profil ze zdjęciami jego autorstwa ma na Instagramie prawie 200 tysięcy obserwujących. Hawkeye Huey ma niesamowity talent albo rewelacyjny marketing.

Czym skorupka za młodu nasiąknie…

O chłopcu zrobiło się głośno już w 2014 roku, kiedy miał zaledwie 4 lata. Jego ojcem jest fotograf National Geographic Aaron Huey. Postanowił on wykorzystać fotografię, jako spoiwo w relacji z synem. Początkowo chodziło o to, żeby chłopiec nie zapychał pamięci smartfona swojego taty ogromną ilością zdjęć. Wręczając malcowi Fujifilm instax WIDE 210, Aaron wpoił mu robienie zdjęć z większym rozmysłem.

Zdjęcie chłopca na Górze Zbawienia na Pustyni Kolorado ze skupioną miną trzymającego spory aparat, zainteresowało obserwujących konto Aarona. Chcieli zobaczyć efekt zmagań młodego fotografa. Tak powstał pomysł na stworzenie osobnego profilu na Instagramie. Oczywiście zarządzanego przez tatę. Publikowane są tam zdjęcia wykonane są przez młodego amatora fotografii oraz przez jego ojca, który dokumentuje przygodę synka.

Publikacja w National Geographic i album fotograficzny

National Geographic postanowił opublikować kilka zdjęć chłopca, które uzupełniają reportaże stworzone przez jego tatę. W 2016 roku powstał album fotograficzny skupiony wokół ulubionego tematu latorośli rodziny Huey: kowbojów (“Cowboys Indians Hobos Gamblers Patriots Tourists & Sunsets: A Portrait of the American West”). To, co stanowi o przewadze chłopca, to fakt, że mało kto odmawia mu pozowania do zdjęć. Wystarczy, że z rozbrajającym uśmiechem podejdzie do nieznajomego, a szczery uśmiech na zdjęciu ma niemal gwarantowany.

Choć trudno tutaj mówić o geniuszu fotograficznym, to pasja i zaangażowanie chłopca robią wrażenie. Jego więź z tatą ,wzmacniana wspólnym hobby, to na pewno powód do dumy rodziców. Na pewno ci z was, których ktoś z rodziny też zaraził pasją do fotografowania świetnie to zrozumieją.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)