Nikkor 1200 mm f/11 - rzadki obiektyw trafił na eBaya

Aukcje eBay są źródłem ciekawych informacji o rzadkich obiektywach. Tym razem pokazał się obiektyw Nikona - 1200 mm f/11, który mierzy ponad 70 cm. Zobaczcie, jak powodzi się tej armacie.

Nikkor 1200 mm f/11

Nikkor 1200 mm f/11

Na aukcji eBay pokazał się bardzo rzadki obiektyw Nikkor 1200 mm f/11. Ten super tele obiektyw był produkowany w latach 70. i powstało tylko 359 takich szkieł. Do ustawiania ostrości służy oddzielny adapter AU-1, których powstało 1146 sztuk.

Obiektyw Nikkor 1200 mm f/11 to konstrukcja składająca się z 5 elementów, w 5 grupach. Obiektyw jest monstrualnie długi i mierzy 732 mm z adapterem.

Obiektyw, według sprzedawcy, jest w bardzo dobrym stanie, w sumie trudno się dziwić, jest to na tyle nieporęczne szkło, że używany był pewnie w wyjątkowych sytuacjach. Sprzedawany egzemplarz został wyprodukowany w 1974 roku. Cena to 5750 dolarów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

Pamiętasz Pokemony? Pikachu istnieje naprawdę i żyje w Australii Smartfony z podwójnymi obiektywami standardem w 2017 roku? Polak potrafi – wykonujemy 2 miliardy zdjęć miesięcznie Jak sprawdził się dron DJI Mavic Pro na norweskim fiordzie? Przyjrzyjcie się dokładnie. Oto broń, która nikogo nie zrani. Powstała ze sprzętu fotograficznego Multimedialne prezentacje Magazynu FotoIndex w Krakowie Chiny wykorzystują rozpoznawanie twarzy do ośmieszania obywateli Ogromne puzzle sprzedawane przez Kodaka mają ponad 50 tysięcy elementów Ten miniaturowy aparat potrafi robić zdjęcia Wspaniały bokeh i radziecki obiektyw za 40 dolarów – co tu może się nie udać? Irański serwis streamingowy nie odrobił lekcji z Photoshopa. Ani z równouprawnienia Wzruszające zdjęcie psa George’a H. W. Busha czekającego przy jego trumnie

Popularne w tym tygodniu:

Zdjęcie dnia. Urocze "Wiktorki" z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych Niefotogeniczne koty podbijają internet. Oto ich najgorsze zdjęcia 70 000 darmowych stocków od Adobe i 500 000 dolarów dla artystów Zdjęcie dnia. Dzieciństwo w cieniu koronawirusa Sztuczna inteligencja lepiej opisuje zdjęcia niż ludzie. Zaskoczeni? Statek kosmiczny i jego niesamowite selfie na tle Wenus Zdjęcie dnia. Papież Franciszek po raz pierwszy w masce w miejscu publicznym Pierwsze zdjęcie o rozdzielczości 3200 megapikseli. Naukowcy zdradzają szczegóły swojej pracy Wypadli z motorówki podczas zdjęć, a ta wyrwała się spod kontroli Zrobiłem sobie selfie i było to naprawdę dziwne przeżycie