Nikkor 1200 mm f/11 - rzadki obiektyw trafił na eBaya

Aukcje eBay są źródłem ciekawych informacji o rzadkich obiektywach. Tym razem pokazał się obiektyw Nikona - 1200 mm f/11, który mierzy ponad 70 cm. Zobaczcie, jak powodzi się tej armacie.

Nikkor 1200 mm f/11

Nikkor 1200 mm f/11

Na aukcji eBay pokazał się bardzo rzadki obiektyw Nikkor 1200 mm f/11. Ten super tele obiektyw był produkowany w latach 70. i powstało tylko 359 takich szkieł. Do ustawiania ostrości służy oddzielny adapter AU-1, których powstało 1146 sztuk.

Obiektyw Nikkor 1200 mm f/11 to konstrukcja składająca się z 5 elementów, w 5 grupach. Obiektyw jest monstrualnie długi i mierzy 732 mm z adapterem.

Obiektyw, według sprzedawcy, jest w bardzo dobrym stanie, w sumie trudno się dziwić, jest to na tyle nieporęczne szkło, że używany był pewnie w wyjątkowych sytuacjach. Sprzedawany egzemplarz został wyprodukowany w 1974 roku. Cena to 5750 dolarów.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekawostki:

5 milionów zdjęć z Flickr?a na mapach Sir Elton John jest posiadaczem najwspanialszej prywatnej kolekcji fotografii na świecie Tysiące zdjęć z misji Apollo 11 na Księżyc w archiwum NASA Skarb w śmieciach: fotograf znalazł Tamrona 90 mm f/2.8 Pantone prezentuje kolor o nazwie ”Okres”, by wesprzeć kobiety Zdjęcie dnia. Warszawa zaczyna wyglądać jak Hongkong Wtyczka, która zablokuje na Facebooku wszystkie zdjęcia dzieci Czy Nikon, którego kupiłeś, na pewno jest nowy? Sprawdź oznaczenia Lalki Barbie jako aktorzy. Fotograf odtwarza znane sceny z filmów i teledyski Badania wykazują, że ludzie nie potrafią odróżnić fałszywego zdjęcia od prawdziwego Niektórzy uważają, że fotografia ślubna to bułka z masłem [wideo] Jak działają na nas zdjęcia w reklamach?

Popularne w tym tygodniu:

Te zdjęcia dzieli 136 lat, a żółw wciąż żyje. Ma 190 lat! Jej samochód tonął, a ona stała na górze robiąc selfie To nie photoshop. Zdjęcia są efektem trybu panoramy Myślisz, że u nas jest zimno? Te zdjęcia sprawią, że szybko zmienisz zdanie Obrazy żywcem wyjęte z horroru. Wiej, póki możesz, bo to nie film Tonący F-35C. W sieci pojawiło zastanawiające zdjęcie Niesamowite zdjęcie satelitarne Wezuwiusza. Wulkan wyłania się zza chmur Leciał tuż przy piramidzie. Nagranie jeży włos na głowie Ten film ma prawie 100 lat. Pasjonat dodał mu koloru i poprawił jakość Zdjęcia kobiet, które pokazują ich moc. Magazyn AAP wyłonił 25 zwycięzców