91-latka podróżowała samotnie i wrzucała wiele zdjęć. Internauci ją kochali

91‑latka podróżowała samotnie i wrzucała wiele zdjęć. Internauci ją kochali

91-latka podróżowała samotnie i wrzucała wiele zdjęć. Internauci ją kochali
Marcin Watemborski
20.02.2021 12:45, aktualizacja: 26.07.2022 14:32

Elena Erkhowa miała 91 lat i była idolką wielu młodszych ludzi. Aż do śmierci w 2019 roku, samotnie podróżowała przez świat. Kobieta znana jako "Baba Lena" albo "babuszka" udowadniała każdego dnia, że nigdy nie jest za późno, by realizować swoje marzenia.

Elena Erkhowa pochodziła z Krasnojarska w Rosji. Jej życiową pasją było podróżowania i poznawanie nowych ludzi. Mimo tego, że w czasach istnienia ZSRR, wojaże poza granice były niemal niemożliwe, to i tak był to ogromny kraj, który oferował bardzo dużo.

W latach 70. XX wieku, gdy Baba Lena miała około 40 lat, wybrała się do Czechosłowacji, Polski oraz NRD. Było to spełnienie jej marzeń podróżniczych w tamtym czasie, ponieważ opuszczenie ZSRR graniczyło z cudem. Niestety wiązało się to z kosztami.

Babuszka zaczęła szerzej podróżować dopiero w wieku 83 lat, gdy miała w końcu na to czas i pieniądze. Przed śmiercią marzyła o zobaczeniu świata, do którego wcześniej nie miała dostępu. Pewnego dnia po prostu pomyślała: "Dlaczego nie?" i ruszyła w drogę.

Podczas swoich przygód, Elena Erkhowa nie bała się próbować lokalnego jedzenia oraz poznawać obcych kultur. Jeździła na wielbłądzie w Izraelu, pływała łodzią w Wietnamie czy brała udział w miejscowych obrzędach. Za publikację zdjęć w mediach społecznościowych odpowiadał wnuk babuszki, co było ogromną inspiracją dla znacznie młodszych ludzi.

W 2019 roku Elena Erkhowa zmarła w wieku 91 lat z powodu nowotworu. Mimo tego, że jej media społecznościowe zaczęły świecić pustkami, to pamięć o nich nigdy nie przepadnie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)