Kai Wong, prezenter najpopularniejszego YouTube’owego kanału o fotografii, odchodzi z DigitalRev

Dzięki jego nietuzinkowemu i luźnemu stylowi, podcast zebrał prawie 2 miliony subskrybentów. Teraz autor prowadzi swój własny, prywatny kanał na YouTube.

Kanał DigitalRev powstał w 2007 roku, ale Kai został głównym prezenterem dopiero w 2009, co było strzałem w dziesiątkę. Wraz z Lokiem Cheungiem zbudowali silnie rozpoznawalną markę oraz społeczność wokół niej, dzięki swojemu zabawnemu stylowi i świetnemu opracowaniu materiałów. Głównym zadaniem youtuberów było sprawdzanie sprzętu, często w niekonwencjonalny sposób – niejeden aparat na tym konkretnie ucierpiał.

Zanim zacząłem zajmować się szerzej fotografią, a tym bardziej o niej pisać – uwielbiałem każdy z odcinków. Muszę przyznać, że trochę się nauczyłem dzięki prezentacjom Kaia i dzięki jego pomysłom spędziłem wiele wieczorów, fotografując różne rzeczy.

Muszę przyznać, że DigitalRev zmienił postrzeganie fotografii jako stricte wyspecjalizowanej dziedziny i otworzył wielu ludziom oczy na to, że to świetny temat do prowadzenia wideobloga. Prezenterzy zaskarbili sobie serca odbiorców nie tylko swoimi osobowościami ale i świetnym przygotowaniem materiałów. Niejednokrotnie, kiedy chciałem kupić aparat lub obiektyw, szukałem recenzji Kaia.

Wszystko zmieniło się w 2015 roku, kiedy Kai postanowił opuścić Hongkong i wrócić do rodzimej Wielkiej Brytanii, skąd kręcił swoje partie programu. Od tamtego czasu Lok prowadził kanał z Hongkongu. Miało to znaczący wpływ na zmianę charakteru podcastu – sam również zacząłem rzadziej wchodzić na DigitalRev. Brakowało mi wspólnych nieporadnych gagów Kaia i Loka, ale cóż – tak widocznie musiało być. Dopóki prezenterzy działali razem, wszystko grało znakomicie, z czasem jednak program utracił na polocie.

Mimo odejścia z DigitalRev, Kai postanowił zacząć prowadzić swój własny kanał, na którym już znajdziecie kilka filmików. Pamiętajcie również o tym, że w DigitalRev został jeszcze Lok oraz pojawiło się kilka nowych osób, więc nic straconego. Życzymy powodzenia naszym kolegom po fachu i mamy nadzieję, że Kai odnajdzie się w nowym świecie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aktualności:

Ciało znanego fotografa Petera Bearda odnalezione w nowojorskim parku Do pobrania: Lightroom 2.4 i Camera Raw 5.4 Aurora HDR - nowe oprogramowanie dedykowane specjalnie do fotografii HDR Fotoblogia patronuje: „Kalejdoskop fotografii” - podręcznik świadomego fotografowania ACDSee Pro 3 - zarządzanie zdjęciami po raz trzeci Znamy cenę i datę dostępności monitora BenQ SW320 4K UHD dla fotografów Pixelmator Pro rozłoży na warstwy portrety zrobione iPhonem RTV EURO AGD i nocna wyprzedaż obiektywów. Canon EF 24-70 mm f/2.8 L II USM za 1599 złotych! Na nasz rynek wchodzą wkłady Instax Wide Monochrome Kostaryka: #stopanimalselfies, czyli nie rób selfie z dzikimi zwierzętami Sony wypuszcza bestię. "Real-time Tracking" znokautuje przeciwników Pokaż swoją drogę na zdjęciach i wygraj cenne nagrody od firmy ASUS!

Popularne w tym tygodniu:

Instagram pozwala na dodanie "innej" płci do konta. W niektórych krajach nowa opcja Oto prototyp zdjęcia z internetowym certyfikatem prawdziwości. Szczerzej już nie będzie #SOSIndie: Polska Misja Medyczna organizuje aukcję zdjęć. Zbierają na pomoc Indiom