ABBYY FotoTranslate - fotograficzny tłumacz w komórce

ABBYY FotoTranslate - fotograficzny tłumacz w komórce

ABBYY FotoTranslate - fotograficzny tłumacz w komórce
Mateusz Gołąb
04.05.2010 15:15, aktualizacja: 01.08.2022 15:21

ABBYY FotoTranslate to nowa aplikacja przeznaczona dla telefonów Nokia z Symbianem - służy do natychmiastowego tłumaczenia wyrazów w obcym języku. Wystarczy zrobić zdjęcie temu, czego nie rozumiemy. Genialne.

ABBYY FotoTranslate łączy w sobie funkcje słownika komputerowego i wielokrotnie nagradzane mechanizmy do rozpoznawania znaków (OCR) firmy ABBYY, umożliwiające przekształcanie obrazów w słowa. W rezultacie program pozwala na szybkie i dokładne tłumaczenie słów, bez potrzeby ręcznego wprowadzania tekstu, korzystania z połączenia z Internetem oraz bez obecności sygnału komórkowego i dostępu do jakichkolwiek zewnętrznych zasobów językowych.

Najważniejsze cechy ABBYY FotoTranslate to:

  • Łatwe wprowadzanie informacji - aplikacja pozwala użytkownikowi wprowadzać słowa poprzez naciśnięcie jednego przycisku i wykonanie zdjęcia wyrazu przy użyciu aparatu wbudowanego w telefon.
  • Brak konieczności łączenia się z Internetem lub siecią komórkową - wszystkie elementy aplikacji zainstalowane są w samym urządzeniu, co pozwala oszczędzać czas i pieniądze.
  • Szybkie i dokładne tłumaczenie słów - dzięki wykorzystaniu kompaktowego mechanizmu OCR na bazie oprogramowania ABBYY FineReader, aplikacja błyskawicznie rozpoznaje słowa lub zwroty do przetłumaczenia. FotoTranslate sprawdza brzmienie słowa lub zwrotu ze słownikiem i prezentuje tłumaczenie.
  • Aktualne, wysokiej jakości słowniki - ABBYY FotoTranslate wykorzystuje słowniki niespecjalistyczne, licencjonowane od uznanych autorów i wydawców, jak Oxford i Compact Verlag.
  • Nawet 8 języków rozpoznawania i 30 kierunków tłumaczenia - aplikacja obsługuje języki: angielski, francuski, hiszpański niemiecki, polski, rosyjski, ukraiński i włoski, tłumacząc słowa w 30 kierunkach.
  • Nagrania z wymową przetłumaczonych słów, zarejestrowane przez zawodowych lektorów - dla niektórych języków dostępna jest zawartość dźwiękowa i możliwość odtworzenia słów wypowiadanych przez profesjonalnych lektorów.
  • Korekta automatyczna i ręczna - jeśli istnieją wątpliwości do rozpoznanego słowa (np. na zdjęciu znajduje się tylko jego część ), użytkownik otrzymuje kilka propozycji do wyboru lub może ręcznie skorygować dane słowo.

Przyjazny i intuicyjny interfejs użytkownika ? program ABBYY FotoTranslate jest łatwy w obsłudze, a interfejs użytkownika dostępny jest w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim. Wymagania to Symbian S60, wydanie trzecie i piąte (v9.1/9.2/9.3/9.4). W wersji angielsko-polskiej kosztuje ok. 35 zł, a wersja ze wszystkimi obsługiwanymi językami ok. 108 zł.

Źródło: ABBYY

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)