Abstrakcyjne portrety Michala Zahornackiego powstały dzięki… wodzie!

Abstrakcyjne portrety Michala Zahornackiego powstały dzięki… wodzie!

Abstrakcyjne portrety Michala Zahornackiego powstały dzięki… wodzie!
Źródło zdjęć: © © Michal Zahornacky / [Instagram](https://www.instagram.com/michal_zahornacky/)
Marcin Watemborski
17.05.2019 12:23, aktualizacja: 17.05.2019 14:23

Uwielbiam oglądać nowe, ciekawe podejście do fotografii portretowej. Zdjęcia autorstwa Michala Zahornackiego zdecydowanie mnie satysfakcjonują i zmieniają podejście do fotografii beauty. Zobaczcie, jak ten artysta zakrzywia rzeczywistość – i to dosłownie.

”Curves” (”Krzywe”) to projekt artystyczny o bardzo nietypowym podejściu do portretu. Michal Zahornacky zdecydował się na podkreślenie abstrakcji obrazu, zamiast robić kolejne zdjęcia beauty. W swoich pracach zaburza idealną symetrię i końcowy wyraz każdej fotografii.

Artysta podważa każdym zdjęciem odbiór widza swoją estetyką i zmusza do odnalezienia piękna w zakrzywionych portretach, co jest bardzo rzadkie we współczesnym świecie. Ludzie wolą patrzeć na coś pięknego, idealnego. Tutaj dochodzi do dysonansu – przed odbiorcą pojawia się doskonale wykonane zdjęcie, jednak jest zdeformowane.

Zniekształcenia kadrów powstają dzięki fizycznym właściwością wody. Powierzchnia wody nigdy nie jest idealnie gładka – przynajmniej w naturze. Woda żyje, porusza się. Na pewno patrzyliście kiedyś na zanurzone kamienie lub inne przedmioty. Po ich wyjęciu wyglądają kompletnie inaczej. Każde ze zdjęć jest wykonane techniką tradycyjną – na filmie.

Michal zainspirowany współczesnym malarstwem, postanowił wprowadzić powiew świeżości do klasycznej fotografii portretowej. Świadome złamanie zasad idealnego piękna go ekscytuje przy każdym zdjęciu. Ze względu na to, że woda tworzy nieregularne kształty, Zahornacky czuje wszystkie fotografie są różne – nawet, gdy wykorzystał takie samo ustawienie światła, a ich estetyka koresponduje ze sobą bezpośrednio.

Więcej zdjęć artysty znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)