Absurdalne zdjęcia bez kontekstu. Wprawią cię w zakłopotanie

Co tu się wydarzyło...?
Co tu się wydarzyło...?
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Marcin Watemborski

27.06.2023 15:25, aktual.: 27.06.2023 20:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Spodziewaj się niespodziewanego" – ta maksyma doskonale oddaje charakter zdjęć, które zobaczycie za chwilę. Patrząc w pierwszej chwili na niektóre z tych kadrów, można poczuć się naprawdę dziwnie i zadać sobie na głos pytanie, o co właściwie chodzi. Zresztą, zobaczcie sami, bo niektórych zdjęć nie da się wyjaśnić słowami.

Na Facebooku istnieje tajemniczy fanpage pod nazwą "Humans Doing Human Things", czyli w tłumaczeniu "Ludzie robiący ludzkie rzeczy". Brzmi wręcz banalnie, prawda? Niby tak, ale z drugiej strony publikowane tam treści to kopalnia absurdów.

Bardzo często dla zdjęć jest ważny kontekst. Bez niego tracą one jakiekolwiek znaczenie. Właśnie to jest sednem zdjęć umieszczanych na wspomnianej wcześniej stronie. Dzięki temu każdy z odbiorców tych treści może stworzyć w głowie własną narrację, jak by ona nie była.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mnóstwo obrazów na fanpage'u "Humans Doing Human Things" pokazuje idealne wyczucie czasu lub zupełnie sprzeczne konteksty wizualne. Wiele z nich spokojnie można by było określić mianem fotografii ulicznej lub reporterskiej. Biorąc pod uwagę, że stronę obserwuje ponad 140 tys. osób, te dziedziny mogą potencjalnie interesować wielu odbiorców.

Przeglądając wirtualną bibliotekę zdjęć na Facebooku, mamy w głowach przeróżne scenariusze. Musimy przyznać, że niektóre zestawienia są naprawdę absurdalne i sprawiły, że zdaliśmy sobie na głos pytanie: "O co tu właściwie chodzi?". Zachęcamy was do indywidualnych przemyśleń na temat tych treści. To gwarantowana rozrywka na kilka dobrych godzin.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)