Acadalus - samopoziomująca się głowica statywu

Acadalus - samopoziomująca się głowica statywu

Acadalus - samopoziomująca się głowica statywu
Ola Błażowska
01.05.2010 15:20, aktualizacja: 01.08.2022 15:21

Zdarza się Wam czasem zrobić zdjęcia ze statywu, a potem odkryć, że są i tak przekrzywione w jednej z płaszczyzn? Jeśli denerwuje Was mnogość pokręteł przy głowicy, podstępne i małe poziomice , a przy okazji naprawdę nie macie na co wydać 5.000$, możecie skusić sie na Acadalusa - samopoziomującą się głowicę statywu.

Acadelus CPS h1, to nie byle tandeta. Jej silnik wymaga źródła zasilania (dlatego najwygodniej pracować z nim w studio, chyba że chcemy targać dodatkowe baterie), waży 2,5 kg i opiera się na technologii zastosowanej w symulatorach lotu. Za to wystarczy go włączyć i odczekać parę sekund, a możemy być pewni, że nasz aparat jest ustawiony absolutnie perfekcyjnie. Drobne zmiany przeprowadzimy naciskając jeden z prostych przycisków do nawigacji znajdujących się z boku głowicy.

Obraz

Komu najbardziej przyda się takie cacko? Będzie przydatnym narzędziem w studio do zdjęć martwej natury, okaże się pomocny podczas fotografowania architektury, ale także pejzażu i panoram. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest precyzja i profesjonalizm, a koszty nie grają roli.

Źródło: wired.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)