Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery

Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery
Źródło zdjęć: © © Achmad Zulkarnain / [Instagram](https://www.instagram.com/bangdzoel_/)
Marcin Watemborski

02.10.2017 14:37, aktual.: 02.10.2017 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ten człowiek jest definicją tego, co nazywamy pasją. Achmad nie uważa się za niepełnosprawnego, po prostu przy niektórych czynnościach prosi o pomoc innych. Urodził się bez nóg i rąk, lecz pokochał fotografię. Los nie jest dla niego żadnym problemem i z zawziętością realizuje swoje marzenia. Niech jego historia będzie dla was motywacją.

Achmad Zulkarnain ma 25 lat i jest profesjonalnym fotografem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, przecież w tym wieku jest wielu fotografów. Achmad miał trochę trudniej niż pozostali z nas już na wstępnie - urodził się on bez rąk ani nóg. Z czasem jednak zainteresował się fotografią i retuszem, co otworzyło przed nim ścieżkę kariery zawodowej.

Can disability stop you from being a pro photographer? | AJ Shorts

Fotograf jest znany pod pseudonimem DZOEL. Jego historia zaczęła się od kawiarenki internetowej, w której również można było robić zdjęcia. Później Achmad wziął kredyt na aparat i zaczął szkolić się w sztuce obrazowania świata. Po jakimś czasie jego twórczość stała się rozpoznawana w okolicy. Fotografowanie i retuszowanie to jednak nie wszystko – Zalkarnain uczy również fotografii innych.

Fotograf radzi sobie z obsługą aparatu, przyciskając go do twarzy i częściowo ustami. By przemieszczać się z jednego punktu do drugiego, skonstruował z pomocą przyjaciół gokarta, którego nazywa swoimi nogami. Niech was nie zwiodą niewielkie gabaryty tego pojazdu – jest naprawdę szybki!

Incredible Limbless Indonesian Photographer

Więcej prac Zulkarnaina zobaczycie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)