Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery

Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery

Achmad Zulkarnain urodził się bez nóg i rąk. Nie jest to przeszkodą dla jego fotograficznej kariery
Źródło zdjęć: © © Achmad Zulkarnain / [Instagram](https://www.instagram.com/bangdzoel_/)
Marcin Watemborski
02.10.2017 14:37, aktualizacja: 02.10.2017 17:03

Ten człowiek jest definicją tego, co nazywamy pasją. Achmad nie uważa się za niepełnosprawnego, po prostu przy niektórych czynnościach prosi o pomoc innych. Urodził się bez nóg i rąk, lecz pokochał fotografię. Los nie jest dla niego żadnym problemem i z zawziętością realizuje swoje marzenia. Niech jego historia będzie dla was motywacją.

Achmad Zulkarnain ma 25 lat i jest profesjonalnym fotografem. Nie byłoby w tym nic dziwnego, przecież w tym wieku jest wielu fotografów. Achmad miał trochę trudniej niż pozostali z nas już na wstępnie - urodził się on bez rąk ani nóg. Z czasem jednak zainteresował się fotografią i retuszem, co otworzyło przed nim ścieżkę kariery zawodowej.

Can disability stop you from being a pro photographer? | AJ Shorts

Fotograf jest znany pod pseudonimem DZOEL. Jego historia zaczęła się od kawiarenki internetowej, w której również można było robić zdjęcia. Później Achmad wziął kredyt na aparat i zaczął szkolić się w sztuce obrazowania świata. Po jakimś czasie jego twórczość stała się rozpoznawana w okolicy. Fotografowanie i retuszowanie to jednak nie wszystko – Zalkarnain uczy również fotografii innych.

Fotograf radzi sobie z obsługą aparatu, przyciskając go do twarzy i częściowo ustami. By przemieszczać się z jednego punktu do drugiego, skonstruował z pomocą przyjaciół gokarta, którego nazywa swoimi nogami. Niech was nie zwiodą niewielkie gabaryty tego pojazdu – jest naprawdę szybki!

Incredible Limbless Indonesian Photographer

Więcej prac Zulkarnaina zobaczycie na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)