Adaptalux - sprytne oświetlenie do fotografii makro

Adaptalux - sprytne oświetlenie do fotografii makro

Adaptalux
Adaptalux
Marcin Falana
03.04.2015 21:56, aktualizacja: 26.07.2022 19:39

Oświetlenie to podstawa w każdym rodzaju fotografii, jednak gdy fotografujemy coś bardzo małego, co może umknąć gołemu oku, jest szczególnie ważne. Adaptalux to mini studio fotograficzne dedykowane do fotografii makro.

Adaptalux
Adaptalux

Adaptalux, bo tak nazywa się przenośne mini studio do fotografii makro zbiera środki na platformie Kickstarter i zapowiada się, że będzie ciekawym rozwiązaniem, które ma szanse na powodzenie.

Adaptolux ma budowę modułową, dzięki czemu możemy go dostosowywać do swoich potrzeb. Do bazy możemy podłączyć do pięciu ramion zakończonych diodami LED. Ramiona są wykonane z giętkiego materiału przypominającego studyjne akcesoria dzięki czemu możemy je wyginać. Mogą być zakończone jednym z pięciu kolorów - biały, czerwony, zielony i żółty.

Adaptalux
Adaptalux
Adaptalux
Adaptalux

Natężenie oświetlenia możemy dostosowywać za pomocą przycisków na bazie. Dostępne są także małe dyfuzory i filtry kolorowe, które możemy zamocować na ramionach. Adaptalux jest na tyle mały, że spokojnie możemy go zamontować na aparacie, czy mini statywie.

Adaptalux
Adaptalux

Zestaw startowy ma kosztować 155 funtów, zestaw Combo będzie kosztował 215 funtów, co oczywiście nie jest tanim rozwiązaniem na początek. Dodatkowo elementy systemu będą sprzedawane osobno, żeby użytkownik mógł rozbudować swój system. Firma oferuje także inne akcesoria jak podświetlane tła i podstawy, z różnymi filtrami dającymi ciekawe efekty.

Adaptalux
Adaptalux
Adaptalux
Adaptalux
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)