Adapter Lee 100 Tandem pozwoli na umieszczenie filtrów pod różnym kątem

Adapter Lee 100 Tandem pozwoli na umieszczenie filtrów pod różnym kątem

Adapter Lee 100 Tandem pozwoli na umieszczenie filtrów pod różnym kątem
Justyna Kocur-Czarny
05.08.2019 08:24, aktualizacja: 26.07.2022 15:42

Są takie sytuacje, kiedy jeden filtr fotograficzny po prostu nie wystarcza. Z rozwiązaniem przychodzi firma Lee Filters i proponuje adapter, który umożliwi dowolną modyfikację dostępnych filtrów.

Brytyjska firma Lee Filters to ceniony na całym świecie producent filtrów fotograficznych i oświetleniowych. Stworzona przez Lee Filters numeracja barw filtrów stanowi standard dla całej branży oświetleniowej. Teraz producent wprowadził na rynek specjalny adapter, który pozwoli na kreatywne wykorzystanie różnych rodzajów filtrów.

Adapter przeznaczony jest do serii Lee 100. Pozwala on na umieszczenie dwóch filtrów jednocześnie pod różnymi kątami. Zastosowanie tego rozwiązania pozwoli na bardziej precyzyjną kontrolę ilości i rodzaju światła. Nowy adapter Lee 100 pasuje do dostępnego już na rynku mocowania i może obracać się niezależnie od niego.

LEE Filters - Announcing our Next-Generation Filter System

Chodzi o to, by uwzględnić sytuacje, w których przejścia jasności w scenie działają w więcej niż jednej płaszczyźnie, jak ma to miejsce w przypadku fotografowania nieba. Adaptera można użyć do ustawienia drugiego filtra gradacyjnego pod dowolnym kątem.

Lee 100 Tandem będzie kosztował około 45 funtów, czyli ponad 210 złotych. Po więcej informacji zajrzyjcie na stronę producenta.

Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)