Adobe Cloak to Content-Aware Fill dla wideo. Jeszcze dalej idzie Adobe Project "Deep Fill"

Adobe Cloak pozwala wycinać obiektyw w filmach, a Project Deep Fill to nowa wersja Content-Aware Fill, która wykorzystuje sztuczną inteligencję i miliony zdjęć, żeby tworzyć realistyczny retusz.

Adobe Cloak to Content-Aware Fill dla wideo. Jeszcze dalej idzie Adobe Project "Deep Fill"
Marcin Falana

Cloak

Podczas ostatniej konferencji Adobe Max Adobe zaprezentowało szereg nowinek. Jedną z nich jest Cloak, który w zasadzie działa jak znana fotografom funkcja Content-Aware Fill, którą oferuje Photoshop. Krótko mówiąc możemy usunąć z filmu niechciane elementy, zerknijcie na filmik.

#ProjectCloak: Adobe MAX 2017 (Sneak Peeks) | Adobe Creative Cloud

Po stworzeniu maski, za pomocą której zaznaczamy obiekt albo obszar, który chcemy usunąć system wypełnia jego miejsce na kolejnych klatkach. Trzeba przyznać, że rezultaty są imponujące. Cloak potrafi nawet usunąć poruszających się ludzi z ruchomego ujęcia, a nawet usunąć część plecaka z przemieszczającej się postaci.

#ProjectDeepFill: Adobe MAX 2017 (Sneak Peeks) | Adobe Creative Cloud

Druga funkcja, która zapowiada się ciekawie to Project Deep Fill, który działa jak Content Aware Fill z tą różnicą, że do wypełnienia wykorzystuje sztuczna inteligencję, która uwzględnia miliony prawdziwych zdjęć. Podczas, gdy Content Aware Fill korzysta z pikseli wokół starając się wypełnić retuszowany obszar, Project Deep Fill będzie korzystał ze sztucznej inteligencji. Pierwsze przykłady wyglądają imponująco.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)