Adobe Creative Suite 5.5, czyli przedsmak nadchodzących nowości

Adobe Creative Suite 5.5, czyli przedsmak nadchodzących nowości

Adobe Creative Suite 5.5, czyli przedsmak nadchodzących nowości
Adobe Creative Suite 5.5, czyli przedsmak nadchodzących nowości
Jacek Siwko
12.04.2011 06:33, aktualizacja: 01.08.2022 14:43

Adobe przyzwyczaiło nas do 18-24 miesięcznego cyklu odświeżania swoich produktów. Prezentując Creative Suite 5.5, firma zmienia swoją politykę. Od teraz nowe rozwiązania będą pojawiać się co 12 miesięcy. Oficjalne źródła podają, że jedyną przyczyną zmiany rytmu jest chęć pozostania liderem w dziedzinie innowacyjności.

Konsumenci mogą być już innego zdania niż inżynierowie Adobe. Użytkownicy pakietu CS 5 byli pewnie przekonani, że mają już wszystko, co im potrzeba, aby wykonywać swą pracę komfortowo. Nic bardziej mylnego :) W niedawnej rozmowie dotyczącej prowadzenia własnej działalności gospodarczej jeden z moich znajomych wypowiedział słowa, które firma Adobe wprowadza w życie razem z pakietem CS 5.5.

Nigdy nie można mówić o końcowej wersji. Jeśli wydaje Ci się, że wprowadzasz na rynek produkt doskonały, dopracowany, to znaczy, że się z nim spóźniłeś.

W kontekście najnowszego dziecka firmy Adobe, które ma wypełnić lukę między kolejnymi wersjami pakietów CS, te słowa zdają się pasować jak ulał, ale może przejdźmy do konkretów :)

W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że zmiany w pakiecie CS 5.5 w stosunku do wersji CS 5 opierają się na rozwiązaniach dotyczących iPadów i innych tabletów. Chodzi o większą integrację tych urządzeń z programami do obróbki zdjęć, grafiki i multimediów. Według inżynierów Adobe wykorzystanie nowych urządzeń takich jak tablety czy smartfony wpłynie na naszą elastyczność, co polepszy jakość pracy.

Photoshop CS 5.5 nie będzie różnił się zbytnio od swojej poprzedniej wersji. Jednak ogłoszony przez Adobe SDK (Software Development Kit) w połączeniu z wersją CS 5 ma służyć tworzeniu aplikacji na tablety, dzięki którym będzie możliwa większa kontrola tego, co dzieje się w Photoshopie. Wykorzystując swoje SDK, firma Adobe opracowała aplikacje na iPada, takie jak Adobe Color Lava , Adobe Eazel oraz Adobe Nav, dzięki którym użytkownik będzie mógł tworzyć własne próbki kolorów oraz wykorzystywać więcej narzędzi Photoshopa, pracując na swoim tablecie. Najciekawszą opcją jest według mnie możliwość mieszania kolorów na iPadzie (wszystko na wzór dawnej palety malarskiej) i wysyłania gotowego koloru do Photoshopa.

iPad-Color-Mixing
iPad-Color-Mixing

Ciekawostką jest również nowy program płatności za używanie aplikacji Adobe. Możliwe będzie używanie aplikacji w systemie subskrypcji bez konieczności zakupu pełnej wersji oprogramowania. Taka opcja umożliwia użytkownikom ciągłą perspektywę korzystania z najnowszych rozwiązań. Nawet jeśli tendencja wprowadzania zmian co 12 miesięcy się utrzyma, nie musi to wcale oznaczać wielkich wydatków, by można byłoby cieszyć się nowymi udogodnieniami.

Wszystkim zainteresowanym nowym produktem Adobe odsyłam do zamieszczonego poniżej filmiku, w którym dyrektor generalny Adobe Johnny Loiacono przedstawia szczegóły związane z pakietem CS 5.5.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)