Adobe MovingStills pozwoli animować zdjęcia w filmowy sposób

Adobe MovingStills pozwoli animować zdjęcia w filmowy sposób18.10.2018 11:55
Adobe MovingStills pozwoli animować zdjęcia w filmowy sposób

Firma Adobe nie przestaje zaskakiwać swoimi nowymi pomysłami. Na konferencji Adobe MAX 2018 zobaczyliśmy bardzo interesujące algorytmy. Wśród nich jest Adobe MovingStills, czyli narzędzie, które animuje zdjęcia tak, jakby były ujęciami prosto z kamery.

Idea tworzenia ruchomego obrazu z płaskiego zdjęcia nie jest nowa. Ludzie robią coś takiego ręcznie od wielu, wielu lat, aczkolwiek teraz może być to jeszcze prostsze. Zamiast ręcznego rysowania ścieżek, koncentrowania się na perspektywie i tak dalej, będziemy mogli wszystko powierzyć algorytmowi SI.

417859087305554578

Adobe MovingStills wykorzystuje sztuczną inteligencję do tego, by na dwuwymiarowych zdjęciach symulować ruch kamery. Póki co, według twórców, efekt jest jeszcze płaski i nie uwzględnia perspektywy. Do tego potrzebne by było mapowanie zdjęcia i stworzenie trójwymiarowego efektu. Tak czy siak – nie jest tragicznie jak na pierwsze prace. Zawsze wygląda to lepiej niż zbliżanie zdjęcia, które w ogóle się nie porusza.

417859087305685650

Oprócz możliwości animowania zdjęcia, aplikacja ma samodzielnie wybierać najlepszą ścieżkę dla symulacji kamery. Pozwoli wam również na ustawienie jej według własnego uznania. Będziecie mogli ustawić punkt początkowy animacji oraz końcowy. Sztuczna inteligencja zajmie się wszystkim, co pośrodku. Póki co mówimy o pojedynczym zdjęciu. Z czasem ta funkcja ma umożliwić tworzenie ”ruchomych obrazków” z całego folderu.

#BrushBounty: Adobe MAX 2018 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

MovingStills to jednak nie jedyna nowość, którą przedstawiła firma Adobe. Brush Bount pozwoli wam stworzyć pędzle, którymi będziecie operować w After Effects do stworzenia dowolnej animacji. Fast Mask pozwoli na naprawdę szybkie maskowanie – za pomocą kilku kliknięć będziecie mieli zaznaczony dowolny obiekt ruchomy, jak i nieruchomy. Na pewno praca dzięki temu stanie się łatwiejsza.

#ProjectFastmask: Adobe MAX 2018 (Sneak Peek) | Adobe Creative Cloud

Wszystkie nowe projekty Adobe możecie poznać, oglądając poniższy filmik. Na pewno znajdziecie tam dla siebie coś jeszcze.

2018 Adobe MAX Sneak Peeks (Full Length) | Adobe Creative Cloud

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)