Adobe Photoshop Camera dostępny na Androida. Zobacz, jak działa sztuczna inteligencja

Adobe Photoshop Camera dostępny na Androida. Zobacz, jak działa sztuczna inteligencja15.06.2020 08:26
Adobe Photoshop Camera dostępny na Androida. Zobacz, jak działa sztuczna inteligencja

Adobe Photoshop Camera to zaawansowana aplikacja fotograficzna, która dotychczas była dostępna jedynie na system iOS. Od teraz mogą z niej korzystać posiadacze smartfon z Androidem i cieszyć się niezwykłymi funkcjami, w tym cyfrowymi obiektywami.

Adobe Photoshop Camera nie jest programem wyłącznie do edycji zdjęć, ale służy do fotografowania. Ta aplikacja mobilna jest bardzo rozbudowana i trzeba przyznać, że Adobe naprawdę przyłożyło się do jej zaprojektowania. Działanie oparte na sztucznej inteligencji i maszynowym uczeniu pozwala na stosowanie wielu zaawansowanych funkcji, w tym symulacji obiektywów.

Pierwotny cel powstania Adobe Photoshop Camera bazował na: doskonałych selfie, zdjęciach jedzenia czy pamiątkowych kadrach. Algorytmy automatycznych korekt pomogą każdemu użytkownikowi zrobić fotkę, która na długo zapadnie w pamięć i to bez znajomości rzemiosła fotograficznego. Nie zabrakło świetnych narzędzi takich, jak znana wszystkim Różdżka do zaznaczania, korekta dystorsji obiektywu czy edycja oświetlenia portretowego.

Jak w większości aplikacji mobilnych i tutaj nie zabrakło filtrów. Są one nazwane ”Obiektywami” i pozwalają na zastosowanie różnych efektów. Niektóre są dedykowane do osiągnięcia konkretnych efektów, jak wyraźniejsze niebo, ładniejsze zdjęcia jedzenia czy zdjęciach artystyczne. W ich tworzeniu brało udział wielu znanych artystów i influencerów, a cel był jeden – stworzenie apki do wypuszczania doskonałych zdjęć.

Użytkownik może nie tylko zrobić zdjęcia, ale również przede wszystkim edytować już istniejące obrazy. Wśród narzędzi służących do tego nie zabrakło możliwości dostosowania nasycenia i jaskrawości, jak również przejrzystości ("Clarity") zdjęcia. Pojawiła się też możliwość wyeksportowania obrabianego zdjęcia do Adobe Photoshop Express i dalszej zaawansowanej zabawy.

Aplikacja jest bezpłatna, ale zawiera płatne elementy w środku programu. Możecie ją pobrać na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)