Adobe Photoshop Camera dostępny na Androida. Zobacz, jak działa sztuczna inteligencja

Adobe Photoshop Camera dostępny na Androida. Zobacz, jak działa sztuczna inteligencja

Adobe Photoshop Camera dostępny na Androida. Zobacz, jak działa sztuczna inteligencja
Marcin Watemborski
15.06.2020 08:26, aktualizacja: 15.06.2020 10:26

Adobe Photoshop Camera to zaawansowana aplikacja fotograficzna, która dotychczas była dostępna jedynie na system iOS. Od teraz mogą z niej korzystać posiadacze smartfon z Androidem i cieszyć się niezwykłymi funkcjami, w tym cyfrowymi obiektywami.

Adobe Photoshop Camera nie jest programem wyłącznie do edycji zdjęć, ale służy do fotografowania. Ta aplikacja mobilna jest bardzo rozbudowana i trzeba przyznać, że Adobe naprawdę przyłożyło się do jej zaprojektowania. Działanie oparte na sztucznej inteligencji i maszynowym uczeniu pozwala na stosowanie wielu zaawansowanych funkcji, w tym symulacji obiektywów.

Pierwotny cel powstania Adobe Photoshop Camera bazował na: doskonałych selfie, zdjęciach jedzenia czy pamiątkowych kadrach. Algorytmy automatycznych korekt pomogą każdemu użytkownikowi zrobić fotkę, która na długo zapadnie w pamięć i to bez znajomości rzemiosła fotograficznego. Nie zabrakło świetnych narzędzi takich, jak znana wszystkim Różdżka do zaznaczania, korekta dystorsji obiektywu czy edycja oświetlenia portretowego.

Jak w większości aplikacji mobilnych i tutaj nie zabrakło filtrów. Są one nazwane ”Obiektywami” i pozwalają na zastosowanie różnych efektów. Niektóre są dedykowane do osiągnięcia konkretnych efektów, jak wyraźniejsze niebo, ładniejsze zdjęcia jedzenia czy zdjęciach artystyczne. W ich tworzeniu brało udział wielu znanych artystów i influencerów, a cel był jeden – stworzenie apki do wypuszczania doskonałych zdjęć.

Użytkownik może nie tylko zrobić zdjęcia, ale również przede wszystkim edytować już istniejące obrazy. Wśród narzędzi służących do tego nie zabrakło możliwości dostosowania nasycenia i jaskrawości, jak również przejrzystości ("Clarity") zdjęcia. Pojawiła się też możliwość wyeksportowania obrabianego zdjęcia do Adobe Photoshop Express i dalszej zaawansowanej zabawy.

Aplikacja jest bezpłatna, ale zawiera płatne elementy w środku programu. Możecie ją pobrać na urządzenia z Androidem oraz iOS.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)