Adobe Photoshop Fix - retusz zawsze pod ręką [recenzja]

Adobe Photoshop Fix - retusz zawsze pod ręką [recenzja]

Adobe Photoshop Fix - retusz zawsze pod ręką [recenzja]
Jakub Kaźmierczyk
07.10.2015 13:01, aktualizacja: 26.07.2022 19:29

Adobe wprowadziło nową aplikację mobilną pod nazwą Photoshop Fix. Jak sprawdza się kolejna nowość?

Adobe już od dawna zapowiadało nową aplikację, która ma przydać się podczas retuszu zdjęć. Do tej pory otrzymaliśmy mobilną wersję Lightrooma, która może wspomóc aplikację przeznaczoną na komputery, kiepski Photoshop Mix do fotomanipulacji, a także Photoshop Touch i Express. Żadna z tych aplikacji specjalnie mnie nie urzekła, a chcąc zrobić nawet delikatny retusz portretu, problem stawał się jeszcze większy.

W ostatnich dniach Adobe opublikowało aplikację Photoshop Fix, która umożliwia podstawowe korekty, takie jak zmianę kontrastu czy jasności, ale także znacznie bardziej zaawansowane funkcje. Moją uwagę zwróciły przede wszystkim możliwości dość dokładnego retuszu przy pomocy narzędzi healing brush czy patch. Co ważne, narzędzia działają naprawdę dokładnie, a automatyczne dobieranie próbek myli się bardzo rzadko.

Dodatkowo mamy możliwość zmiany właściwości pędzla, a także podgląd maski. Na uwagę zasługują również narzędzie dodge&burn, a także bardzo sprawnie działające narzędzie liquify. Co ważne - wszystkie zmiany nanoszone są w postaci warstw, więc mamy możliwość zmiany ich krycia. To bardzo wygodne w momencie, gdy np. po obróbce uznamy, że narzędzia dodge&burn użyte są ze zbyt dużą siłą.

Po obróbce zdjęć możemy zapisać je w naszym urządzeniu, opublikować w mediach społecznościowych lub wygenerować plik PSD do dalszej obróbki w Photoshopie CC. Aplikacja dostępna jest na razie na urządzenia Apple, ale niebawem pobierzemy ją również na urządzenia z Androidem. Zapraszam również do obejrzenia wideorecenzji, którą przygotowałem w oparciu o obróbkę portretu. A Wy co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Adobe Photoshop Fix w obróbce portretu [recenzja]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)