Adobe Photoshop Lightroom 4 - beta już dostępna

Adobe Photoshop Lightroom 4 - beta już dostępna

Adobe Photoshop Lightroom 4 beta
Adobe Photoshop Lightroom 4 beta
Piotr Dopart
10.01.2012 15:30, aktualizacja: 26.07.2022 20:40

Na stronach Adobe Labs pojawiła się wersja beta popularnego pakietu do wywoływania plików RAW. Adobe Photoshop Lightroom 4 beta oferować ma m.in. poprawioną kompensację cieni i prześwietleń oraz funkcję bardzo na czasie, czyli lepsze wsparcie dla obróbki wideo.

Na stronach Adobe Labs pojawiła się wersja beta popularnego pakietu do wywoływania plików RAW. Adobe Photoshop Lightroom 4 beta oferować ma m.in. poprawioną kompensację cieni i prześwietleń oraz funkcję bardzo na czasie, czyli lepsze wsparcie dla obróbki wideo.

Nowy mechanizm korygowania tonów wydobywać ma cały zakres dynamiczny aparatu, odzyskując szczegóły w cieniach i rozjaśnieniach, a dodatkowe funkcje regulacji lokalnej pozwalać mają na efektywną redukcję szumów, usuwanie mory i dostosowywanie balansu bieli. Dodana w module Develop funkcja podglądu pozwala fotografowi dopasowywać obrazy do docelowej przestrzeni kolorów.

Możliwość bezpośredniej obsługi wideo pozwala fotografom odtwarzać i ciąć wideoklipy nagrane za pomocą aparatów oraz wydobywać z nich poszczególne klatki. Wiele standardowych narzędzi programu Lightroom do korekcji obrazu można także zastosować do obróbki wideoklipów.

Wśród innych ułatwień dla lustrzankowych filmowców znalazły się np. funkcje eksportu plików wideo w formacie H.264 oraz publikacji nagrań bezpośrednio do serwisów społecznościowych, takich jak Facebook i Flickr. Aplikacja w ogóle została zintegrowana np. z popularnymi usługami pocztowymi, w tym np. Gmail.

Introduction to Lightroom 4 Beta

Inne ciekawe funkcjonalności wprowadzone w aplikacji Adobe Photoshop Lightroom 4 to integracja z Google Maps w celu usprawnienia mechanizmów geotagowania i możliwość tworzenia fotoksiążek bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Adobe Photoshop Lightroom 4 w wersji beta tak jak poprzednie wersje został upubliczniony za darmo w celu wyłapania tak wielu błędów, jak to tylko możliwe - jak wiadomo, nikt nie zrobi tego lepiej niż pasjonaci. Jak wyjaśnia Winston Hendrickson, wiceprezes działu produktów do cyfrowej obróbki obrazu w Adobe:

Wczesne udostępnianie klientom nowych wersji oprogramowania Lightroom umożliwiło naszemu zespołowi opracowanie znakomitego, sprawdzonego w praktyce produktu, który rzeczywiście spełnia wymagania fotografów na całym świecie. Niecierpliwie oczekiwana wersja Lightroom 4 beta kontynuuje tę tradycję, co pokazuje, jak bardzo firma Adobe ceni sobie opinie klientów na temat rozwiązań do przetwarzania zdjęć.

Wersja finalna Lightroom 4 przewidziana jest do wprowadzenia na rynek na początku 2012 r. Obecnie testowa edycja programu dostępna jest za darmo na stronie Adobe Labs.

Źródło: Adobe

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)