Adobe uderza w Rosję. To koniec Photoshopa i innych programów

Adobe uderza w Rosję. To koniec Photoshopa i innych programów08.03.2022 13:33
Adobe uderza w Rosję. To koniec Photoshopa i innych programów

Ten cios zdecydowanie zaboli rosyjskich trolli, którzy do tworzenia fake newsów używają m.in. Adobe Photoshopa czy innych programów amerykańskiego giganta. Creative Cloud przestaje działać na terenie Federacji Rosyjskiej.

Ta wiadomość jest ekstremalnie ważna. Adobe to gigant medialny odpowiadający za oprogramowanie do edycji grafiki, dźwięku filmów oraz inne. Photoshop, Lightroom, Audition, Premiere czy After Efects to narzędzia, z których ochoczo korzystają m.in. osoby chcące serwować ludziom fake newsy.

Prezes Adobe Shantanu Narayen opublikował wpis na blogu firmy, w którym informuje, że Adobe podjęło decyzję o odcięciu dostępów do Creative Cloud, czyli platformy za pośrednictwem której można korzystać z ich produktów. Na dodatek wstrzymana została sprzedaż nowych abonamentów i produktów.

Adobe chce w ten sposób nie tylko uderzyć w Rosję gospodarczo, ale odebrać istotne narzędzia, które niewłaściwie wykorzystane mogą prowadzić do dezinformacji. Algorytmy sztucznej inteligencji zaimplementowane w produkty Adobe są bardzo zaawansowane, a ideologicznie nie ma co ułatwiać zadań propagandystom.

Oprócz sankcji na Rosję, Adobe przeznaczyło ponad 1 milion dolarów na pomoc medyczną, ewakuację oraz transport z terenów Ukrainy objętych wojną.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)