40 nowych profili kreatywnych w Lightroomie - duża aktualizacja Adobe

40 nowych profili kreatywnych w Lightroomie - duża aktualizacja Adobe
Marcin Falana

04.04.2018 12:14, aktual.: 26.07.2022 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Profile kolorystyczne pozwalają w szybki sposób wystylizować nasze zdjęcia, albo dają podstawę do dalszej obróbki. Adobe właśnie opublikowało aktualizację, która znacznie poszerza ich możliwości.

Profile kolorystyczne Adobe nigdy nie były tak popularne jak niezależne wtyczki innych producentów jak np. VSCO. Jednak jest światełko w tunelu - Adobe, wzięło się do roboty i zaprezentowało dużą aktualizację profili, która wprowadza 6 nowych profili standardowych i aż 40 kreatywnych.

The Power of Profiles in Lightroom Classic CC

6 nowych profili Adobe Raw

Najnowsza aktualizacja wprowadza 6 nowych profili do RAW-ów. Poza Standardowym profilem - Adobe Standard, który dotychczas obsługiwał tylko RAW-y pojawiły się nowe Adobe Color, Adobe Monochrome, Adobe Portrait, Adobe Landscape, Adobe Neutral, oraz Adobe Vivid. Nowe profile mają dawać standardowy wygląd naszym zdjęciom niezależnie od tego jakim aparatem zostało wykonane zdjęcie. Co może być pomocne, gdy chcemy podobnie wystylizować zdjęcia z różnych aparatów. Teraz standardowym profilem będzie Adobe Color, a nie jak było wcześniej Adobe Standard.

Obraz

40 nowych profili kreatywnych

Poza tym pojawiło się dużo nowych profili kreatywnych, które zostały podzielone na cztery grupy: Artistic, Black & White, Modern i Vintage. Te profile działają trochę jak filtry i możemy je stosować zarówno na RAW-ach jak i innych plikach. Profile kreatywne oferują także suwak, którym możemy ustawić siłę z jaką działają na zdjęcie.

Obraz

Jeżeli chcecie się pobawić nowymi filtrami to musicie ściągnąć najnowszą wersję Lightrooma Classic, Lightrooma, albo Adobe Camera Raw przez subskrypcję Adobe Creative Cloud.

Obraz

W nowych profilach możemy skorzystać także z 3D Lookup Table (LUT), który pozwala na jeszcze większą kontrolę nad wprowadzanymi zmianami. Adobe współpracuje także z popularnymi twórcami profili i udostępniło kilka popularnych presetów. Więcej informacji znajdziecie na blogu Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)