Agencja Magnum szykuje płatną platformę dla swoich fanów

Agencja Magnum szykuje płatną platformę dla swoich fanów

Agencja Magnum szykuje płatną platformę dla swoich fanów
Wojciech Gadomski
02.10.2013 20:00, aktualizacja: 26.07.2022 20:08

Z udziału w nowej społeczności fani będą czerpali wiele profitów. Jednym z nich jest legalne ściąganie zdjęć ze strony Magnum Photos.

Ponad rok temu agencja Magnum Photos zmieniła swoją stronę internetową na nową, na której wszystkie zdjęcia są dostępne w dużej wielkości 900 px bez znaku wodnego. Jednocześnie zaczęła śmielej poruszać się w świecie social media. Działania promocyjne doprowadziły do tego, że firma ma 800-tysięczną publiczność na Twitterze i Facebooku (łącznie). Takimi wynikami nie może pochwalić się żadna inna agencja fotograficzna.

Kolejnym krokiem jest próba skonwencjonalizowania tego potencjału. Magnum liczy na to, że nawet 30 proc. fanów będzie gotowych zapłacić za członkostwo w ekskluzywnej grupie Magnum friends. Roczny koszt wynosi 20-40 dol. W zamian za to wsparcie kolektyw odwdzięczy się zniżkami na swoje albumy, pozwoli na wzięcie udziału w przeglądach portfolio itd. Co najważniejsze, zalegalizuje pobieranie i niekomercyjne publikowanie zdjęć ze swojej strony.

Ruch w stronę zbudowania społeczności fanów dotujących agencję to pomysł na nowy model jej funkcjonowania. To próba zaradzenia temu, że wielbiciele agencji okradają ją ze zdjęć. Kierownik biura Magnum Photos, Massimo Moggi, w wywiadzie dla British Journal of Photography powiedział: "Zamierzamy napisać do blogerów: "Korzystacie nielegalnie z naszych zdjęć. Wiemy, że nie robicie tego w celach komercyjnych, ale to jest wciąż nielegalne. Jeśli dalej chcecie to robić, musicie wspólnie z nami ponosić koszty".

Zyski agencji fotograficznych ze sprzedaży zdjęć spadają. Żeby nie zbankrutować, firmy tego typu muszą szukać nowych rozwiązań. Moim zdaniem Magnum po prostu w ładny sposób chce powiedzieć: "Daliśmy Wam coś za darmo, teraz czekamy na Wasz ruch. Bez waszej pomocy dalej nie damy rady". W naszych czasach treści wysokiej jakości nie będą powstawać bez wsparcia odbiorców. 66 lat historii Magnum to coś więcej niż biznes, to istota fotografii, nie wyobrażam sobie świata fotografii bez tej marki. Pewnie tak myśli mnóstwo ludzi i agencja dalej będzie mogła się rozwijać dzięki wsparciu swoich miłośników.

[solr id="fotoblogia-pl-73698" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/1536,przyszly-czlonek-agencji-magnum-fotografuje-iphoneem" _mphoto="magnum-73698-251x168-ab7faa250cb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3145[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)