Agencje Magnum Photos i VII Photo szukają współpracowników

Agencje Magnum i VII szukają współpracowników
Agencje Magnum i VII szukają współpracowników
Krzysztof Basel

20.03.2010 16:12, aktual.: 01.08.2022 15:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Legendarne agencje fotograficzne Magnum Photos oraz VII Photo poszukują współpracowników. Czas zgłaszania swoich kandydatur oraz zdjęć mija w maju.

Legendarne agencje fotograficzne Magnum Photos oraz VII Photo poszukują współpracowników. Czas zgłaszania swoich kandydatur oraz zdjęć mija w maju.

Magnum Photos

Wszyscy członkowie agencji Magnum Photos spotykają się raz do roku w ostatni weekend czerwca i omawiają sprawy agencji. Jeden dzień spotkania jest zawsze poświęcony głosowaniu nad kandydaturami fotografów, którzy chcieliby zostać nowymi członkami Magnum Photos. Najlepsi fotografowie zostają wtedy "nominowanymi członkami" i przez przynajmniej 2 lata mogą zapoznawać się z pozostałymi artystami pracującymi dla Magnum. Po dwóch latach wybrani fotografowanie maja szansę zostać członkami stowarzyszonymi, a po następych dwóch - pełnoprawnymi członkami agencji.

Portfolio kandydata nie powinno zawierać więcej, niż 80 fotografii w wersji cyfrowej.  Agencja Magnum czeka na zgłoszenia do 15 maja 2010 r. zatem czasu nie jest dużo ;) Więcej szczegółów znajdziecie na stronie agencji.

VII Photo

VII Photo to kolejna prestiżowa agencji fotograficzna, która na wiosnę chce poszerzyć grono członków. Nazwa VII Photo , czyli siedem, wzięła się od siedmiu fotografów, którzy założyli agencję w 2001 r. Trzy lata później VII poszerzyła się o kilka kolejnych nazwisk. Obecnie w jej gronie znajdują się takie sławy fotografii, jak James Nachtwey, Christopher Morris, Antonin Kratochvil czy Marcus Bleasdale.

Teraz przyszedł czas na rozpatrzenie kolejnych kandydatur na członków agencji VII, ale także do programu VII Mentor oraz VII Network. Domyślacie się zapewne, że po uwagę będą brane tylko prace spełniające najwyższe standardy dziennikarstwa i fotografii dokumentalnej. Nowi członkowie otrzymają pełne członkostwo dopiero po roku spędzonym w agencji.

Fotografowie, którzy nie zakwalifikują się do agencji mogą spróbować swoich sił w programie VII Network. Prace wybranych twórców z programu trafią do kolekcji VII Photo. Z kolei VII Mentor to program dla młodych fotografów. Co pewien czas fotografowie agencji wybierają sobie kandydata, któremu pomagają przygotować się do profesjonalnej kariery.

Kandydaci powinni wysłać do 50 fotografii, wraz ze swoją biografią, listem motywacyjnym i opisem prac. Swoje fotografie możecie wysyłać do 7 maja 2010 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie agencji.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)