AirSelfie to malutki, kieszonkowy dron, dzięki któremu poznacie nową perspektywę robienia selfie

Marzycie o tym, by mieć drona zawsze przy sobie, a DJI Mavic Pro wydaje się zbyt wielki? AirSelfie wydaje się być propozycją idealną. Oto koncept urządzenia, które jest nie większe niż zewnętrzny dysk twardy.

AirSelfie to malutki, kieszonkowy dron, dzięki któremu poznacie nową perspektywę robienia selfie
Marcin Watemborski

18.11.2016 | aktual.: 26.07.2022 18:46

AirSelfie jest najmniejszym na świecie, przenośnym dronem z wbudowaną kamerką. Jeśli znudziły Wam się selfie z kija – to rozwiązanie pokaże Wam zupełnie nową perspektywę. Zdjęcia trafią bezpośrednio na Waszego smartfona.

Obraz

Interesujący jest sposób przenoszenia urządzenia. Została dla niego skonstruowana specjalna obudowa do smartfona, która jest jednocześnie stacją dokującą i pokrowcem dla AirSelfie.

Obraz

Dron kontrolowany jest za pośrednictwem aplikacji mobilnej, która wyróżnia 3 funkcje:

  • Selfie mode – to najłatwiejszy sposób kontroli. Latający maluch może poruszać się w przód i tył od miejsca, w którym go wypuścicie;
  • Selfie Motion Control mode – ten tryb umożliwia latanie dronem i sterowanie go za pomocą wirtualnego joysticka, zawartego w aplikacji;
  • Flying mode – w tym trybie urządzenie pozostanie stabilne w miejscu, które dla niego wybraliście, dzięki „funkcji lewitacji”.
Obraz

Kiedy znudzicie się lataniem, umieśćcie AirSelfie z powrotem w obudowie. Automatycznie rozpocznie się jego ładowanie, a obrazy zostaną zrzucone na smartfona za pośrednictwem Wi-Fi. Będziecie je mogli od razu udostępnić w mediach społecznościowych.

Obraz

To małe, rewolucyjne urządzenie pozwoli codziennym użytkownikom poczuć radość z latania oraz odnaleźć nową perspektywę fotograficzną, dzięki czemu nudne selfie staną się czymś znacznie więcej.

AirSelfie jest zbudowane z aluminium poddanego procesowi anodyzacji. W środku znajdziecie 5-megapikselową kamerkę, żyroskop, barometr, czujnik geomagnetyczny oraz transmiter Wi-Fi 2.4 Ghz. Wewnętrzna pamięć urządzenia wynosi 4 GB na wbudowanej karcie micro SD. Bateria ma pojemność 240 mAh, a smartfonowa obudowa pełni jednocześnie rolę powerbanku.

Obraz

Pełna produkcja rozpocznie się w grudniu 2016 roku. Niestety nie znamy jeszcze ceny urządzenia ani tego czy realnie będzie dostępne na rynku konsumenckim. Jeśli chcecie wesprzeć projekt i dowiedzieć się o nim więcej – odwiedźcie stronę AirSoft na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)