Tether Tools wie jak przepraszać za wykorzystanie zdjęcia bez zgody. To się chwali!

Tether Tools wie jak przepraszać za wykorzystanie zdjęcia bez zgody. To się chwali!

Tether Tools wie jak przepraszać za wykorzystanie zdjęcia bez zgody. To się chwali!
Marcin Falana
28.12.2017 09:55, aktualizacja: 26.07.2022 18:12

Tether Tools przypadkowo wykorzystało zdjęcie, do którego nie miało praw. Firma przyznała się do błędu i przeprosiła fotografa oraz całe środowisko fotograficzne. Patrząc na to, co dzieje się na rynku, to postawa godna pochwały.

Tether Tools to firma, która specjalizuje się w sprytnych rozwiązaniach do tetheringu, czyli łączenia naszego aparatu z komputerem. Jeżeli rzuciły się wam w oczy pomarańczowe kable używane na profesjonalnych sesjach zdjęciowych to najprawdopodobniej właśnie produkty Tether Tools.

Poza ciekawymi rozwiązaniami firma nie zapomniała o swoich fotograficznych korzeniach i przyznała się publicznie do wykorzystania zdjęcia bez zgody fotografa, za co przeprosiła na swojej stronie i w mediach społecznościowych.

Tether Tools twierdzi, że podczas przeprojektowywania swojej strony firma przypadkowo wykorzystała zdjęcie z behind-the-scenes jednego z użytkowników, który umieścił je na Instagramie. Po przeprojektowaniu na jednej ze stron pojawiło się zdjęcie mockupu, do którego Tether Tools nie miało praw. Gdy tylko przedstawiciele firmy uświadomili sobie swój błąd, bez interwencji fotografa, usunęli zdjęcie i skontaktowali się z fotografem.

"Nawaliliśmy i chcemy przeprosić. To jest ważna sprawa. I ma dla nas znaczenie i dla naszych klientów. Jest to także ważne dla jednego fotografa, którego zdjęcie przez przypadek wykorzystaliśmy bez zgody. Jesteśmy firmą założoną przez fotografa, która zatrudnia fotografów i jest zaangażowana w społeczności fotograficznej. Cenimy każdego fotografa i jego pracę. (…) Nie ma wymówek na użycie zdjęcia bez pozwolenia.”

Taka postawa jest godna pochwały i trzeba przyznać, że przy okazji Tether Tools zrobiło sobie pozytywną kampanię wizerunkową, pokazując że jest firmą, która dba o fotografów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)