Akademia Nikona jedzie do Buthanu

Akademia Nikona jedzie do Buthanu
Mateusz Gołąb

06.07.2010 14:46, aktual.: 01.08.2022 15:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W drugiej połowie września (16-28.09) Akademia Nikona po raz pierwszy pojawi się w Buthanie. Przewodnikiem po Krainie Tysiąca Smoków będzie Paweł Chara, który w majestatycznej scenerii tego bajkowego kraju wprowadzi uczestników w tajniki fotografii podróżniczej. Dwutygodniowa wyprawa to okazja, by poznać kraj ukryty za potężnymi górami, z dala od szlaków turystycznych i spędzić steki godzin na doskonaleniu fotograficznych umiejętności.

Uczestnicy Fotoekspedycji będą mieli okazję odkryć majestatyczne góry, gęste lasy, czarujących ludzi, imponującą architekturę, pasjonującą religię i cudowną sztukę tego bajkowego kraju wciśniętego pomiędzy Tybet, Sikkim oraz indyjski stan Bengal Zachodni.

Wyprawa została zaplanowana zgodnie z jesiennymi świętami (Tseczu i Mani). Uczestnictwo w niezwykłych festiwalach pozwoli stworzyć wyjątkowe portfolio pełne ekspresyjnych zdjęć z niedostępnych odległych miejsc oraz ekscytujących lokalnych wydarzeń. Wszyscy globtroterzy podejmą próbę uchwycenia w kadrze przepełnionych mistycyzmem: klasztoru Tamchhog, czortenu upamiętniającego III Króla Bhutanu czy świątyni Kyichu, a także przeżyją wspólnie z mnichami buddyjskimi rytuał puja, oraz wieczory z młodymi Bhutańczykami.

Fotografia w terenie sprawia wiele trudności, zwłaszcza fotografowanie odległych kultur. Podczas wyprawy Paweł Chara (uznany fotograf i podróżnik) podzieli się wiedzą z zakresu zachowania się podczas fotografowania, przenoszenia sprzętu, jak i samej istoty, "przekazu" fotografii. Fotoekspedycja to nie tylko wędrówka przez miejsca poza tradycyjnymi szlakami oraz doświadczenie innych form cywilizacji, ale także specjalne wykłady i dyskusje, w trakcie których uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat fotografii, pamiętając o haśle wyprawy, które brzmi: KOMPOZYCJA.

Przekazanie najpotrzebniejszej wiedzy bez wątpienia ułatwią liczne plenery, podczas których prowadzący będzie do dyspozycji uczestników. Fotoekspedycja przeznaczona jest dla wszystkich pasjonatów fotografii, bez względu na poziom zaawansowania czy posiadany sprzęt.

Paweł Chara to obieżyświat i fotograf dokumentujący na zdjęciach istotne chwile ze swoich fotograficznych podróży, zawodowo zajmuje się fotografią od ośmiu lat. Na jego koncie znajduje się wiele wystaw oraz wydanych albumów i książek. Współpracuje m.in. z ?Gazetą Wyborczą? i ?Poznaj Świat?. Należy do grona nIKON FOTOGRAFII. Więcej o nim na www.pawelchara.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)