Akademia Nikona szkoli nad Wigrami

Akademia Nikona szkoli nad Wigrami

Akademia Nikona szkoli nad Wigrami
Mateusz Gołąb
03.05.2010 08:30, aktualizacja: 01.08.2022 15:21

Między 14 a 16 maja na terenie Wigirskiego Parku Narodowego, Akademia Nikona organizuje weekendowe warsztaty dotyczące pejzażu fotograficznego. Uczestnicy pod okiem specjalisty ? Stanisława Wosia - będą mieli okazję poznać zarówno historię, jak i obecne trendy w tej dziedzinie fotografii.

Celem warsztatów jest pokazanie, jak wykorzystać możliwości sprzętu fotograficznego w tradycyjnej, ale wciąż atrakcyjnej dziedzinie jaką jest pejzaż. Zajęcia skierowane są do fotografów i miłośników fotografii pejzażowej, mających opanowaną obsługę sprzętu fotograficznego na poziomie średnim lub zaawansowanym.

Podczas części teoretycznej przedstawiona zostanie fotografia w ujęciu klasycznym, dokumentalnym, a nawet eksperymentalnym. Prowadzący poradzi, jak kształtować obraz, nie tylko w momencie wykonywania zdjęcia, ale także podczas jego cyfrowej obróbki. Dla koneserów nie zabraknie także porad z zakresu klasycznej techniki ciemniowej. Wykładowca przekaże również tajemnice, jak jednocześnie wydobyć na naszych zdjęciach poszczególne elementy krajobrazu, nie tracąc nic z całości.

Obraz

Zdobytą wiedzę uczestnicy będą mogli zastosować w praktyce podczas dwudniowego pleneru. Wraz z prowadzącym oraz opiekunem ze strony Wigierskiego Parku Narodowego utrwalą na swoich zdjęciach malownicze jezioro Wigry, rzeki, puszczę, okoliczne pola i łąki, a także na co dzień niedostępne rezerwaty ścisłe. Zdjęcia uczestników zostaną poddane profesjonalnej analizie.

Warsztaty poprowadzi Stanisław Woś ? fotograf, malarz, rysownik, projektant graficzny oraz pedagog. Specjalizujący się w fotografii pejzażowej, brał udział w kilkunastu wystawach międzynarodowych. Na swoim koncie ma także ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych m.in. Pejzaż mistyczny, Galeria FF, Łódź, 1994; Tło i jego obraz, Mała Galeria, Warszawa, 2001; czy Pejzaż wyśniony, pejzaż wymyślony, Galeria FF Łódź 2008. Jego prace tworzą także zbiory m.in. Muzeum Sztuki w Łódzi, CSW Zamek Ujazdowski w Warszawie oraz Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

Koszt 3-dniowych warsztatów to 1150 zł, a w cenę wchodzi oczywiście wyżywienie, nocleg, możliwość testowania sprzętu Nikona, możliwość wydruku swoich zdjęć, a i co również ważne - gadżety Akademii Nikona, w postaci np. piersiówki. Więcej informacji na temat warsztatów dostępne na Pejzaż Fotograficzny: Między dokumentem a sztuką.

Źródło: Nikon

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)