Akcja ratunkowa dwóch słoniątek na zdjęciach. Sytuacja była groźna

Akcja ratunkowa dwóch słoniątek na zdjęciach. Sytuacja była groźna
Źródło zdjęć: © © Jens Cullmann / Carter News / FORUM
Paweł Ziemiński

20.12.2019 08:58, aktual.: 26.07.2022 15:04

Małe słonie są naprawdę nieporadne. Pozostawione same sobie nie są w stanie zapewnić sobie bezpieczeństwa. Za to w najwcześniejszych latach zwierząt odpowiadają ich matki. Te dwa maluchy wpadły do głębokiej sadzawki z błotem. Gdyby nie ratownicy, słonie by nie przeżyły.

Dwa małe słoniki podczas zabawny wpadły do sadzawki z błotem. Te zwierzęta nie są w stanie wyskoczyć z niej, niczym zwinne koty, więc sytuacja była poważna. Na ratunek ruszyła specjalna ekipa, wyposażona w niezbędny sprzęt.

Wśród nich był Jens Cullmann, fotograf dzikiej przyrody z Niemiec, który odwiedzał Park Narodowy Mana Pools w Zimbabwe. Prawdopodobnie małe słonie chciały napić się wody, ale grząski grunt się obsunął i oba wpadły do błota. Gęsta maź nie pozwalała im się wydostać.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Wolontariusze i pracownicy organizacji Wild is Life przyjechali na ratunek. Nie zabrakło również weterynarza, który od razu ocenił stan zwierząt i podał im kroplówki. Po całym zajściu, maluchy zostały przetransportowane do Zimbabwe Elephant Nursery, czyli specjalnego ośrodka dla małych słoni, gdzie ludzie dbają o ich zdrowie i przygotowują do późniejszego życia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)