Aktualizacja Affinity Photo 1.5 wprowadzi nowe narzędzia - Makra, Batch Processing, Focus Stacking i inne

Aktualizacja Affinity Photo 1.5 wprowadzi nowe narzędzia - Makra, Batch Processing, Focus Stacking i inne

Aktualizacja Affinity Photo 1.5 wprowadzi nowe narzędzia - Makra, Batch Processing, Focus Stacking i inne
Źródło zdjęć: © © Affinity / [Vimeo](https://vimeo.com/175371036)
Marcin Watemborski
20.07.2016 13:07, aktualizacja: 26.07.2022 18:57

Firma Serif jest producentem oprogramowania, które ma być konkurencją dla Adobe Photoshopa. Nazywa się Affinity Photo i niebawem zobaczymy jego aktualizację, która wprowadza liczne udogodnienia dla fotografów.

Wersja 1.5 oprogramowania Affinity Photo ma pozwolić między innymi na: łączenie obrazów w HDR z 32-bitowym zarządzaniem kolorem, nowy tone mapping oraz nowy sposób wyświetlania i edycji obrazów 360 stopni. Aktualizacja ma pojawić się wczesną jesienią, ale tylko do jutra, tj. 21 lipca możecie zakupić Affinity Photo w wersji na Maca o 20 procent taniej.

Oprogramowanie wydawane przez firmę Serif zostało wybrane aplikacją roku 2015 na urządzenia Apple. Pozwala ono na niedestrukcyjną edycję zdjęć, przetwarzanie plików RAW oraz zarządzanie kolorem podczas pracy. Affinity Photo jest obecnie głównym potencjalnym zagrożeniem dla znanego nam wszystkim Photosopa.

417846935702296434
© © Affinity / [Vimeo](https://vimeo.com/175371036)

Nadchodząca aktualizacja oprogramowania ma przybliżyć Affinity Photo jeszcze bardziej do PS-a i zapewnić bycie pełnoprawnym zamiennikiem tego programu. Wprowadzenie funkcji tworzenia makr jest odpowiednikiem akcji w Photoshopie – możecie dzięki niej nagrywać i odtwarzać operacje wykonywane w programie i stosować je do kolejnych obrazów, co na pewno bardzo przyspieszy pracę.

Oprócz wyżej wymienionych funkcji zostaną wprowadzone: batch processingu oraz focus stackingu. Pytanie, czy alborytmy automatyki będą dopracowane lepiej niż w Photoshopie? Jeśli nie – podejrzewam, że mało osób będzie skłonnych, by zmienić aplikację, do której są przyzwyczajeni i jest ona standardem w świecie retuszu.

Wersja Affinity Photo pod Windowsa jest obecnie rozwijana oraz testowana. Już niedługo użytkownicy okienek będą mogli również cieszyć się oprogramowaniem w wersji 1.5.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)