Aktualizacja firmware PENów = szybszy autofokus

Aktualizacja firmware PENów = szybszy autofokus
Mateusz Gołąb

16.04.2010 06:55, aktual.: 01.08.2022 15:23

Jak obiecuje Olympus, aktualizacja wewnętrznego oprogramowania aparatów PEN przyspiesza działanie autofokusa zarówno przy fotografowaniu jak i filmowaniu. Nowy firmware będzie dostępny do pobrania ze stron internetowych Olympus już od 22 kwietnia 2010, od godziny 3:00 rano.

Poprawki przyspieszą działanie autofokusa we wszystkich PENach (E-P1, E-P2 i E-PL1), a dodatkowo w przypadku P1 i P2 przyczyni się również do szybszego działania ciągłego, śledzącego autofocusa w trybie filmowania.

Nowe oprogramowanie zwiększa kompatybilność korpusów do obiektywów typu MSC (Movie and Still Compatible ? Kompatybilność z filmowaniem i fotografowaniem), która zapewnia szybkie, płynne i ciche działanie autofokusa, czego najlepszym przykładem jest praca obiektywów M.ZUIKO DIGITAL ED 14-150mm 1:4.0-5.6 oraz M.ZUIKO DIGITAL ED 9-18mm 1:4.0-5.6.

Dodatkowo aktualizacja pozwala użytkownikom aparatów E-P2 oraz E-PL1 wyświetlać menu i zarejestrowane obrazy na ekranie LCD, również wtedy, gdy do aparatu dołączony jest elektroniczny celownik VF-2.

Olympus zaleca, by aktualizacja aparatów fotograficznych i obiektywów została realizowana jednocześnie. Aby przeprowadzić aktualizację, należy pobrać z Internetu narzędzie aktualizacji firmware?u (Firmware Updater Tool), zainstalować je na komputerze, podłączyć aparat fotograficzny kablem USB do komputera i postępować stosownie do instrukcji, które będą pojawiały się na ekranie.

Narzędzie aktualizacji cyfrowych aparatów fotograficznych Olympus (Olympus Digital Camera Updater) można również pobrać pod tym adresem.

Źródło: Olympus

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)