Akumulatory z Ikei szybsze niż profesjonalne Eneloopy? To niemożliwe, a jednak!

Akumulatory z Ikei szybsze niż profesjonalne Eneloopy? To niemożliwe, a jednak!
Marcin Watemborski

02.03.2018 08:40, aktual.: 02.03.2018 09:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W popularnym sklepie z meblami i innymi rzeczami, które przydadzą się w domowym zaciszu jest coś niebywałego. I nie mówię tu o magii niedzielnego spaceru z rodziną. Wielu fotografów bierze rzeczy z Ikei do sesji zdjęciowych, ale na te baterie zdecydowanie warto zwrócić uwagę.

Każdy z fotografów produktowych, czy portrecistów kiedyś będzie musiał się wybrać do Ikei po stolik za 20 złotych, jakiś blat czy krzesło. Wiadomo – wszystko po kosztach. Jest jeszcze jeden bardzo ważny powód, dla którego warto tam skoczyć. Są to akumulatorki o nazwie Ladda i pojemności 2450 mAh.

Ikea LADDA batteries vs Panasonic Eneloop Pro

Fotografowie są bardzo oddani akumulatorkom Panasonic Eneloop PRO AA 2500 mAh – tym czarnym. Praktycznie każdy, kto korzysta z reporterskich lamp błyskowych ma je w swojej torbie. Okazuje się, że produkt, który jest prawie dwa razy tańszy, czyli akumulatorki Ladda z Ikei, jest prawdopodobnie również lepszy!

Obraz

Działanie baterii sprawdził fotograf ślubny Martin Cheung w swoim 3,5-minutowym filmiku. Do testy wykorzystał dwie lampy błyskowe Godox TT685. Wyzwolił je dokładnie taką samą ilość razy, by sprawdzić która lampa będzie ładowała się szybciej.

Obraz

Jak się okazuje tańsze baterie z Ikei ładują lampę szybciej za każdym razem niż profesjonalne Eneloopy. Nawet, gdy fotograf zamienił zestawy baterii w lampach, by mieć pewność, że to nie kwestia sprzętu, wynik się powtórzył. Mimo wszystko warto mieć na uwadze to, że Martin Cheung nie sprawdzał ilości błysków, tylko szybkość pracy.

Dla porównania – w Polsce zestaw 4 akumulatorków Ladda kosztuje 29,99 złotych, natomiast paczka Eneloopów Pro to koszt od 52 złotych za 4 sztuki. Na pewno przy następnej wizycie po szafkę, czy rolki do ubrań rzucę okiem na te akumulatorki. Zwłaszcza, ze ich nominalna pojemność jest tylko o 50 mAh mniejsza.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)