Akwarele w Photoshopie, czyli jak używać aplikacji na iPada [wideo]

Akwarele w Photoshopie, czyli jak używać aplikacji na iPada [wideo]

PS ipad
PS ipad
Jacek Siwko
19.05.2011 12:44, aktualizacja: 01.08.2022 14:40

Najnowsza wersja Photoshopa słynie z tego, że może współpracować z aplikacjami dostępnymi na iPada, takimi jak NAV, COLOR LAVA czy EAZEL. Kilka chwil poświęconych na naukę jeszcze nikomu nie zaszkodziło, a być może to, czego dowiecie się z prezentowanych przez nas filmów, pomoże Wam osiągnąć niesamowite efekty podczas obróbki zdjęć.

Z lekcji plastyki w szkole podstawowej pamiętam doskonale, że malując obraz akwarelą, można uzyskać niesamowite efekty. Tym lepsze, im mniej spodziewane. Nie wiem, czy dziś dzieci uczą się tego samego na zajęciach szkolnych, ale nie mam wątpliwości, że równie dobrze mogłyby uczyć się plastyki, używając aplikacji EAZEL. Jej możliwości w dużym stopniu przypominają to, co można było uzyskać farbami.

Doskonale pokazuje to filmik instruktażowy przygotowany przez Adobe. Zwróćcie uwagę, jak EAZEL doskonale imituje wodny odcień koloru.

Adobe Eazel: Creating Textures and Patterns

Następne wideo pokazuje, jak odbywa się komunikacja pomiędzy komputerem a iPadem. Najciekawsze jest to, że można jednocześnie połączyć iPada z wieloma komputerami - w takich przypadkach po otworzeniu zdjęcia w Photoshopie wyświetla się ono na wszystkich urządzeniach podłączonych do sieci. Ciekawe, kiedy doczekamy się użycia tej technologii w polskich szkołach :) Dodatkowym zastosowaniem iPada jest wykorzystanie jego wyświetlacza do lepszej kontroli jakości obróbki zdjęć.

Remote for Adobe Photoshop by Shawn Welch

Ostatnie wideo prezentuje wszystkie trzy aplikacje na iPada. Początkowo wydaje się, że wszystko jest zbyt skomplikowane. Radzę obejrzeć film jeszcze raz, a nawet dwa, jeśli istnieje taka potrzeba. W konfrontacji najlepiej wypada EAZEL, choć COLOR LAVA może przydać się, kiedy chcemy uzyskać odcień niedostępny w podstawowej palecie barw oferowanych przez Photoshopa.

Getting Started With Photoshop companion apps

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)