Alex Webb - opowiada o fotografii i życiu

Alex Webb - opowiada o fotografii i życiu
Źródło zdjęć: © © Alex Webb
Marcin Falana

18.03.2015 09:12, aktual.: 18.03.2015 10:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograf podróżniczy Alex Webb opowiada w ciekawy sposób o swojej pracy w wywiadzie dla Vogue Italy.

Alex Webb | Vogue Masters | Vogue Italia

Alex Webb to fotograf podróżniczy związany z agencją fotograficzną Magnum, urodzony w 1952 roku w San Francisco. Głównie fotografuje w kolorze, opublikował ponad 10 albumów, współpracował z takimi tytułami jak GEO, Time, New York Times, National Geographic, Life.[block position="inside"]3384[/block]

Webb zainteresował się fotografią w szkole średniej, podczas której uczęszczał na warsztaty fotograficzne w Nowym Yorku. Swoją pasję rozwijał podczas studiów jednocześnie uczęszczając na historię literatury na Harvardzie i fotografię na Carpenter Center for the Visual Arts. W 1974 zaczął współpracować z agencją Magnum Photos, której został członkiem w 1976.

W latach 70 fotografował południe Stanów Zjednoczonych, dokumentując małomiasteczkowe życie w czerni i bieli. Pracował także na Karaibach i w Meksyku. W 1978 zaczął fotografować w kolorze, który stał się jego domeną od tamtego czasu.

W wywiadzie dla Vogue Italy fotograf opowiada o eksplorowaniu świata i samego siebie, o satysfakcji z samego procesu robienia zdjęcia. Świetna inspiracja i motywacja do fotografowania!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)