Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle

Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle

Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle
Źródło zdjęć: © © Alexi Lubomirski / [Instagram](https://www.instagram.com/alexilubomirski/)
Marcin Watemborski
21.05.2018 10:54, aktualizacja: 21.05.2018 19:59

Alexi Lubomirski to znane nazwisko w świecie fotografii. W jego portfolio znajdziecie takie gwiazdy, jak: Beyonce, Angelina Jolie, Gigi Hadid, Keira Knightley czy Gwyneth Paltrow. Nowym wyzwaniem było dla niego… fotografowanie ślubu. I to nie byle jakiego, bo Royal Wedding!

Royal Wedding, czyli ślub Księcia Harry’ego z Meghan Markle, to temat, który nie schodził z ust tysięcy osób na całym świecie przez weekend. Przez weekend pojawiały się wyłącznie zdjęcia z całego wydarzenia, a poniedziałkowe popołudnie zobaczyliśmy także oficjalną sesję zdjęciową Księcia i Księżnej Sussex.

Oficjalnym fotografem na ślubie był nie kto inny, jak znany fotograf portretowy i modowy – Alexi Lubomirski. W jego dorobku artystycznym znajduje się wiele znanych twarzy ze świata kina, showbiznesu, muzyki oraz mody. Obecnie fotograf stacjonuje w Nowym Jorku, lecz jeździ po całym świecie.

Alexi Lubomirski urodził się 24 lutego 1980 roku w Anglii. Co ciekawe, ma korzenie polskie. Jego ojciec jest w połowie Polakiem, natomiast matka ma w sobie krew angielską i peruwiańską. Jego żoną jest Giada Lubomirski. Mają dwóch synów, których imion nie podają do wiadomości publicznej. Obecny majątek Lubomirskiego jest szacowany na 20 milionów dolarów.

Lubomirski wraz z matką i ojczymem, wyprowadził się do RPA w wieku 8 lat. 3 lata później zainteresował się fotografią, dzięki aparatowi, który dostał od męża matki. W ten sposób narodziła się niesamowita pasja. Po kilku latach Alexi wrócił do Londynu, by gnać za swoimi marzeniami i zostać profesjonalnym fotografem. W tym celu poszedł na studia fotograficzne na Uniwersytecie w Brighton, w Wielkiej Brytanii. Wielkim krokiem w jego karierze było poznanie Mario Testino, któremu towarzyszył przez 4 lata.

Na liście klientów Lubomirskiego znajdują się m.in.: Harper’s Bazaar, Vogue, British GQ, Numero Tokyo, W Korea czy magazyn Allure. Lista sław, z którymi pracował, też jest zachwycająca. Pośród nich znaleźli się: Beyonce, Charlize Theron, Gwyneth Paltrow, Natalie Portman, Jennifer Lopez, Selma Hayek, Katy Perry, Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston, Julia Roberts, Nicole Kidman czy Scarlet Johansson.

W 2008 roku miała miejsce jego pierwsza wystawa – ”Transit” w nowojorskiej galerii Milk. W 2014 Alexi wydał 2 książki. Pierwsza, ”Decade”, opowiadała o 10 latach pracy, jako fotograf mody. Drugą natomiast napisał dla swoich dwóch synów. ”Princely Advice for a Happy Life” opowiada o tym, jak być księciem w XXI wieku. To naprawdę urocze, przyznajcie!

Rok 2018 jest kolejnym wielkim krokiem w karierze fotografa. Książe Harry i Meghan Markle wybrali go na swojego fotografa ślubnego. Co ciekawe – Lubomirski nigdy nie zrobił zdjęć na żadnym ślubie. To nie tylko wielki zaszczyt, ale również wyzwanie! Uważacie, że mu podołał

Koniecznie odwiedźcie stronę internetową oraz Instagrama Alexiego Lubomirskiego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)