Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle

Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle21.05.2018 10:54
Alexi Lubomirski zrobił zdjęcia na ślubie Księcia Harry'ego i Meghan Markle
Źródło zdjęć: © © Alexi Lubomirski / [Instagram](https://www.instagram.com/alexilubomirski/)

Alexi Lubomirski to znane nazwisko w świecie fotografii. W jego portfolio znajdziecie takie gwiazdy, jak: Beyonce, Angelina Jolie, Gigi Hadid, Keira Knightley czy Gwyneth Paltrow. Nowym wyzwaniem było dla niego… fotografowanie ślubu. I to nie byle jakiego, bo Royal Wedding!

Royal Wedding, czyli ślub Księcia Harry’ego z Meghan Markle, to temat, który nie schodził z ust tysięcy osób na całym świecie przez weekend. Przez weekend pojawiały się wyłącznie zdjęcia z całego wydarzenia, a poniedziałkowe popołudnie zobaczyliśmy także oficjalną sesję zdjęciową Księcia i Księżnej Sussex.

Oficjalnym fotografem na ślubie był nie kto inny, jak znany fotograf portretowy i modowy – Alexi Lubomirski. W jego dorobku artystycznym znajduje się wiele znanych twarzy ze świata kina, showbiznesu, muzyki oraz mody. Obecnie fotograf stacjonuje w Nowym Jorku, lecz jeździ po całym świecie.

Alexi Lubomirski urodził się 24 lutego 1980 roku w Anglii. Co ciekawe, ma korzenie polskie. Jego ojciec jest w połowie Polakiem, natomiast matka ma w sobie krew angielską i peruwiańską. Jego żoną jest Giada Lubomirski. Mają dwóch synów, których imion nie podają do wiadomości publicznej. Obecny majątek Lubomirskiego jest szacowany na 20 milionów dolarów.

Lubomirski wraz z matką i ojczymem, wyprowadził się do RPA w wieku 8 lat. 3 lata później zainteresował się fotografią, dzięki aparatowi, który dostał od męża matki. W ten sposób narodziła się niesamowita pasja. Po kilku latach Alexi wrócił do Londynu, by gnać za swoimi marzeniami i zostać profesjonalnym fotografem. W tym celu poszedł na studia fotograficzne na Uniwersytecie w Brighton, w Wielkiej Brytanii. Wielkim krokiem w jego karierze było poznanie Mario Testino, któremu towarzyszył przez 4 lata.

Na liście klientów Lubomirskiego znajdują się m.in.: Harper’s Bazaar, Vogue, British GQ, Numero Tokyo, W Korea czy magazyn Allure. Lista sław, z którymi pracował, też jest zachwycająca. Pośród nich znaleźli się: Beyonce, Charlize Theron, Gwyneth Paltrow, Natalie Portman, Jennifer Lopez, Selma Hayek, Katy Perry, Sarah Jessica Parker, Jennifer Aniston, Julia Roberts, Nicole Kidman czy Scarlet Johansson.

W 2008 roku miała miejsce jego pierwsza wystawa – ”Transit” w nowojorskiej galerii Milk. W 2014 Alexi wydał 2 książki. Pierwsza, ”Decade”, opowiadała o 10 latach pracy, jako fotograf mody. Drugą natomiast napisał dla swoich dwóch synów. ”Princely Advice for a Happy Life” opowiada o tym, jak być księciem w XXI wieku. To naprawdę urocze, przyznajcie!

Rok 2018 jest kolejnym wielkim krokiem w karierze fotografa. Książe Harry i Meghan Markle wybrali go na swojego fotografa ślubnego. Co ciekawe – Lubomirski nigdy nie zrobił zdjęć na żadnym ślubie. To nie tylko wielki zaszczyt, ale również wyzwanie! Uważacie, że mu podołał

Koniecznie odwiedźcie stronę internetową oraz Instagrama Alexiego Lubomirskiego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)