Nvidia opracowuje algorytm do zwalniania filmów w płynny sposób

Nvidia opracowuje algorytm do zwalniania filmów w płynny sposób

Nvidia opracowuje algorytm do zwalniania filmów w płynny sposób
Monika Homan
22.06.2018 07:14, aktualizacja: 26.07.2022 17:59

Nie musisz już nagrywać urządzeniami o klatkażu 240 kl./s. Firma Nvidia opublikowała badania nad algorytmem, który pozwoli przekształcić zwykłe filmy, w wysokiej jakości filmy w zwolnionym tempie. Wiemy, jak to działa.

Inzynierowie z firmy Nvidia pracują nad nowym systemem sztucznej inteligencji, który potrafi wygenerować dodatkowe klatki filmu tak, aby był płynny, odtwarzany w zwolnionym tempie. Spowolnione filmy, nagrane z prędkością 30 kl./s, mogą dzięki niemu wyglądać tak, jakby nagrano je z większym klatkażem.

Research at NVIDIA: Transforming Standard Video Into Slow Motion with AI

W twoim życiu jest wiele niezapomnianych momentów, które możesz chcieć nagrać w zwolnionym tempie, ponieważ niektóre rzeczy trudno dostrzec gołym okiem. Pierwsze kroki dziecka, trudna deskorolkowa ewolucja, pies łapiący piłkę - wszystko to możesz nagrać z prędkością 240 kl./s, ale jest to niepraktyczne. Nagrywanie z dużym klatkażem wymaga dużo pamięci i mocy obliczeniowej urządzenia, którym filmujesz.

Trening sztucznej inteligencji odbywał się na 11 000, nakręconych z prędkością 240 kl./s, filmach. Duże archiwum materiału w rzeczywiście zwolnionym tempie, pozwoliło programowi nauczyć się przewidywać kadry, które powinny znaleźć się pomiędzy klatkami. Ta technologia może generować wiele klatek pośrednich, które są spójne z oryginalnymi. Na filmie pokazane są przykłady zastosowania tego algorytmu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)