Aligator kanibal na zdjęciach. Taka sytuacja nie zdarza się często

Duży aligator missisipski zjada mniejszego.
Duży aligator missisipski zjada mniejszego.
Źródło zdjęć: © Facebook | Barbara D'Angelo
Marcin Watemborski

28.03.2023 09:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografka Barbara D’Angelo miała niezwykłe szczęście uchwycić bardzo rzadką sytuację. Na jej zdjęciach z Orlando Wetlands Park widać aligatora, który zjada drugiego przedstawiciela swojego gatunku. Kobieta wyznaje, że widziała wcześniej gady podczas żeru, ale nigdy nie doświadczyła kanibalizmu.

Barbara D’Angelo z Florydy odbyła podróż na mokradła Orland Wetlands Park na początku marca 2023 r. Niedawno pochwaliła się zdjęciami, które pokazują mrożącą krew w żyłach scenę. Duży aligator pożera małego. Takie sytuacje nie zdarzają się zbyt często.

Fotografka mówi, że była niezwykle podekscytowana, gdy zobaczyła gada trzymającego drugiego w pysku. Pierwszy z nich miał ok. 2,5 m długości. Ręce Barbary trzęsły się z wrażenia. Kobieta stała zaledwie 3 metry od aligatorów. Wspomina, że gad patrzył się na nią cały czas. Nie wiedziała, czy zaraz nie ruszy w jej kierunku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Całe zdarzenie trwało może 2 minuty. Podczas tego Barbara ciągle robiła zdjęcia. Była tak zestresowana, że większość fotografii wyszła rozmazana lub poruszona. Te ostre pokazują jednak wyjątkową brutalność aligatora względem jego ofiary. Fotografka wyznaje, że potężny gad machał mniejszym w lewo i prawo.

Coleman M. Sheehy III, herpetolog z Muzeum Historii Naturalnej na Florydzie, mówi, że kanibalizm u aligatorów missisipskich występuje z różnych powodów. Czasem jest to kwestia braku pożywienia, a czasem wygody, gdy większe zwierzęta mają pod nosem mniejsze.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)