Aligatory albinosy urodziły się w USA. Zobacz urocze zdjęcia rzadkich zwierząt

Aligatory albinosy urodziły się w USA. Zobacz urocze zdjęcia rzadkich zwierząt
Źródło zdjęć: © © Savannah Boan / CATERS NEWS / FORUM
Marcin Watemborski

15.11.2019 10:27, aktual.: 26.07.2022 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Orladno (Floryda, USA) istnieje park aligatorów. To tam na świat przyszły 3 przeurocze aligatory albinosy. Niech was nie zwiedzie ich uroczy wygląd. Za jakiś czas będą bezwzględnymi drapieżnikami!

Gatorland to park aligatorów w amerykańskim Orlando. To miejsce jest nazywane ”Aligatorową stolicą świata”. Mark McHugh określa park, jako najlepsze miejsce na świecie dla krokodyli i aligatorów wszelkiego rodzaju – małych i dużych. Co do tych pierwszych – niedawno na świat przyszły nowe maluchy.

Są wyjątkowe, nie tylko ze względu na warunki w jakich żyją, ale również są albinosami. Ta mutacja genetyczna pozbawia zwierzęta barwnika, więc jak dorosną nie będą ciemnozielonymi bestiami, których nie da się dopatrzeć w błocie a prawie-białymi niemalże mistycznymi gadami. Jak się domyślacie – na łonie dzikiej przyrody nie przetrwałyby specjalnie długo, bo kłusownicy by im na to nie pozwolili.

Obraz
© © Savannah Boan / CATERS NEWS / FORUM

Trzy aligatory albinosy stanowią aż jedną czwartą światowej populacji tych gadów z mutacją. Aligatorami zajmuje się Savannah Boan, która od pierwszego wejrzenia zakochała się w maluchach. Mimo tego, że mają już 2 miesiące, od urodzenia musiały być pod szczególną opieką, więc nie można ich było wypuszczać na otwarty teren, a co dopiero pokazywać światu.

Urocze mały gady mają blado-różowy kolor, który z czasem nabierze delikatnie beżowego odcienia. Nie mają jeszcze imion, ale na pewno staną się ulubieńcami wielu odwiedzających.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Więcej informacji i przyszłe zdjęcia znajdziecie na stronie parku Gatorland.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)