All About Photo 2022. Poruszający portret wojenny zdobywa I miejsce

All About Photo 2022. Poruszający portret wojenny zdobywa I miejsce19.05.2022 05:46
All About Photo 2022. Poruszający portret wojenny zdobywa I miejsce
Źródło zdjęć: © © Marcus Yam "Afghanistan’s air force is a rare U.S.backed success story. It may soon fail"

All About Photo (AAP) to jeden z tych magazynów w całości poświęconych sztuce fotografii. Czasopismo organizuje również kilka konkursów mających na celu popularyzację prac fotografów z całego świata, a właśnie ogłoszono wyniki jednego z nich.

All About Photo powstał jako magazyn internetowy poświęcony prezentowaniu niesamowitych prac fotografów z całego świata. Jego celem jest pomoc artystom w zdobyciu rozgłosu i uznania, na które zasługują, poprzez konkursy, artykuły, wyróżnione portfolia i drukowaną edycję "AAP Magazine". Obecnie, po raz siódmy, konkurs All About Photo Awards – The Mind's Eye stał się punktem odniesienia dla odkrywania nowych talentów i wyróżniania wybitnych fotografów.

Pierwsze miejsce zajął Marcus Yam z USA za poruszający portret wykonany w Ghazni. "Żołnierz obserwuje teren przez okno samolotu UH-60 Black Hawk podczas lotu z zaopatrzeniem w kierunku placówki w dystrykcie Shah Wali Kot na północ od Kandaharu w Afganistanie" – czytamy w opisie zdjęcia.

418167651412825970
Źródło zdjęć: © © Marcus Yam

Drugie miejsce zajął Debdatta Chakraborty z Indii ze zdjęciem przedstawiającym kucharza przygotowującego kebab. "Khayyam Chowk to uliczka w Sri Nagar, która za dnia niczym nie różni się od innych ulic. Jednak wieczorem, gdy milkną modlitwy w pobliskich meczetach, sprzedawcy rozpalają liczne piece na węgiel drzewny, a dym z wazwan kebabów zamienia tę ulicę w raj dla miłośników jedzenia. Atmosfera całej okolicy staje się aromatyczna".

418167651412957042
Źródło zdjęć: © © Debdatta Chakraborty "Kebabiyana"

Zdobywca trzeciego miejsca to Konstantinos Tsakalidis za dramatyczny portret wykonany podczas pożarów na wyspie Evia w 2021 r. "81-letnia Kritsiopi Panayiota reaguje, gdy pożar zbliża się do jej domu w wiosce Gouves na wyspie Eubea w Grecji 8 sierpnia 2021 r. Po długiej fali upałów, która była najgorętszą pogodą w Grecji od 30 lat, tysiące mieszkańców zostało ewakuowanych łodziami po tym, jak pożary nawiedziły drugą co do wielkości wyspę Grecji".

418167651413088114
Źródło zdjęć: © © Konstantinos Tsakalidis "Woman from Evia"

Poza trzema głównymi zwycięzcami, jury wybrało 38 innych niesamowitych zdjęć od fotografów pochodzących z 21 różnych krajów i z czterech kontynentów. Wyróżnione prace można zobaczyć na stronie magazynu All About Photo.

Konrad Siwik, dziennikarz Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)