„All That Jazz" - portrety najważniejszych polskich jazzowych artystów z dala od sceny

„All That Jazz" - portrety najważniejszych polskich jazzowych artystów z dala od sceny

**Zbigniew Namyslowski **  |  „All That Jazz to fotograficzne przedsięwzięcie poświęcone najważniejszym artystom polskiej sceny jazzowej. Tylko, że tej tzw. "Sceny", w naszych spotkaniach z artystami, od samego początku staramy się unikać" - piszą autorzy projektu.
**Zbigniew Namyslowski ** | „All That Jazz to fotograficzne przedsięwzięcie poświęcone najważniejszym artystom polskiej sceny jazzowej. Tylko, że tej tzw. "Sceny", w naszych spotkaniach z artystami, od samego początku staramy się unikać" - piszą autorzy projektu.
Źródło zdjęć: © © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Krzysztof Basel
18.04.2015 17:01

Jako pierwsi w Polsce prezentujemy fotografie z projektu "All That Jazz" Łukasza Gawrońskiego. Fotograf z Wrocławia jest w trakcie realizacji niebanalnego cyklu, w którym średnioformatowym aparatem Leica S2 wykonuje czarno-białe portrety największych artystów polskiej sceny jazzowej. Tyle, że nie kieruje na nich obiektywu podczas występów, ale w ich prywatnych miejscach i sytuacjach, pokazując jacy są naprawdę. Pełne wyrazu u głębi portrety można było zobaczyć podczas festiwalu Jazz nad Odrą 2015.

Wojciech Karolak  |  „W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jacy na prawdę są nasi bohaterowie, zaglądamy do ich domów, uczestniczymy przez sekundę i dłużej w prywatnych sytuacjach, tworzymy dokument".
Wojciech Karolak | „W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie jacy na prawdę są nasi bohaterowie, zaglądamy do ich domów, uczestniczymy przez sekundę i dłużej w prywatnych sytuacjach, tworzymy dokument".© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
**Andrzej Jagodziński ** |  „Jazz dla nas, to nie tylko gatunek muzyczny, ale również styl życia.  Bycie w nieustannym ruchu, zgiełku, pośród ludzi a za chwilę w ciszy i samotności. Jazz to skupienie i perfekcja nawet kiedy przychodzi moment na improwizację. Mamy nadzieję, że tak też zostaną odczytane te portrety".
**Andrzej Jagodziński ** | „Jazz dla nas, to nie tylko gatunek muzyczny, ale również styl życia. Bycie w nieustannym ruchu, zgiełku, pośród ludzi a za chwilę w ciszy i samotności. Jazz to skupienie i perfekcja nawet kiedy przychodzi moment na improwizację. Mamy nadzieję, że tak też zostaną odczytane te portrety".© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Wanda Warska  |  Fotografie w cyklu „All that jazz" wykonał Łukasz Gawroński. Za produkcję wystawy odpowiadają Dorota Wink i Jola Fudali. Partnerami projektu są Leica Camera Poland, Centrum Sztuki Impart oraz Festiwal Jazz nad Odrą.
Wanda Warska | Fotografie w cyklu „All that jazz" wykonał Łukasz Gawroński. Za produkcję wystawy odpowiadają Dorota Wink i Jola Fudali. Partnerami projektu są Leica Camera Poland, Centrum Sztuki Impart oraz Festiwal Jazz nad Odrą.© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Jan Ptaszyn Wróblewski
Jan Ptaszyn Wróblewski© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Andrzej Dąbrowski
Andrzej Dąbrowski© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Henryk Miśkiewicz
Henryk Miśkiewicz© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Przemek Dyakowski
Przemek Dyakowski© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Krzysztof Herdzin
Krzysztof Herdzin© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Sławek Jaskułke
Sławek Jaskułke© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)
Tomasz Stańko
Tomasz Stańko© © Łukasz Gawroński / [www.lukaszgawronski.com](http://lukaszgawronski.com)

dsfdsf

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)