AmazonBasic Flash to nowa lampa błyskowa za jedyne 100 zł

AmazonBasics Electronic Flash
AmazonBasics Electronic Flash
Marcin Falana

10.08.2017 11:19, aktual.: 26.07.2022 18:23

Amazon zaprezentował podstawową lampę reporterską do Canona i Nikona za zaledwie 28 dolarów. Jeżeli chcecie kupić zewnętrzną lampę błyskową w okazyjnej cenie, to chyba taniej już nie będzie.

Amazon ma w swojej ofercie lampę błyskową AmazonBasics Electronic Flash dedykowaną do lustrzanek Canona i Nikona. W rzeczywistości jest to lampa Godox VT560, która sama w sobie nie jest droga.

AmazonBasics Electronic Flash
AmazonBasics Electronic Flash

Jak można sobie wyobrazić, podstawowa lampa - za nieco ponad 100 zł nie jest zbyt zaawansowana, nie wspiera pomiaru TTL czy radiowego wyzwalania. Lampa AmazonBasics Flash oferuje liczbę przewodnią 33 i trzy tryby: Manual, Slave 1, Slave 2. W trybie Slave lampę możemy wyzwalać zdalnie, optycznie za pomocą innej lampy. Flesz Amazona pamięta ostatnie ustawienia, więc nie będziemy musieli ich wprowadzać za każdym razem.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]

Poza tym na pokładzie lampy AmazonBascis znajdziemy złącze PC do wyzwalania lampy za pomocą kabelka, 8 poziomów mocy, oraz obrotową i odchylaną głowicę. Lampa oferuje także dyfuzor i tablicę odbijającą światło. Do zasilania wykorzystuje 4 baterie AA.

AmazonBasics Electronic Flash
AmazonBasics Electronic Flash

Lampa przypomina trochę manualne lampy reporterskie sprzed lat, z tym, że jednak oferuje fotocelę i możliwość zdalnego wyzwalania. Flesz Amazona nie oferuje nawet ekranu LCD, tylko uproszczony LED-owy interfejs. W zestawie znajdziemy natomiast woreczek i stopkę do ustawienia lampy samodzielnie, jednak czego więcej wymagać od nowej lampy za 28 dolarów. Lampa AmazonBasics Flash jest dostępna także na naszym rynku, niestety koszty przesyłki wynoszą prawie tyle co sama lampa, bo aż 26,71 dol., co w sumie daje około 200 zł. A i tak jest to nadal bardzo dobra oferta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)