Amerykański sen, czyli przepiękne wschody i zachody słońca nad Chicago

Amerykański sen, czyli przepiękne wschody i zachody słońca nad Chicago
Źródło zdjęć: © © Leon Macapagal / [Instagram](https://www.instagram.com/imagevain/)
Marcin Watemborski

12.07.2020 05:50, aktual.: 26.07.2022 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chicago jest nazywane "Wietrznym miastem", ale nawet najsilniejszy wiatr nie jest w stanie zepsuć takiego widoku, chociaż może uszkodzić drona. Fotograf Leon Macapagal postanowił pokazać, jak budzi się do życia i zasypia jedno z ulubionych miast Polonii.

Chicago to trzecie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w USA – pierwszy jest Nowy Jork, drugie Los Angeles. Ta malownicza metropolia położona nad jeziorem Michigan ma wiele do zaoferowania. W zimie można zobaczyć przepięknie popękaną taflę lodu na jeziorze, wiosną i latem zaś podziwianie wschodów i zachodów jest na pierwszym planie. Doskonale wyglądają zwłaszcza nad nisko zawieszonymi chmurami.

Interesującym faktem na temat Chicago jest to, że miasto jest jednym z ulubionych wśród Polaków w USA. Po I wojnie światowej wyemigrowało tam 351 600 Polaków, czyli więcej niż ówcześnie rdzennych mieszkańców Warszawy. Do końca lat 80. wielu naszych rodaków zamieszkało dzielnicę Polish Village (ang. Polska wioska), potocznie zwaną Jackowem przez stojący tam kościół parafialny św. Jacka. Obecnie Polacy stanowią tam mniejszość, aczkolwiek wciąż są obecni.

Współcześnie jedną z najbardziej znanych polskich dzielnic Chicago jest Des Plaines, gdzie jedna czwarta Amerykanów jest pochodzenia polskiego. Następne są: Niles, Arlington Heights i Mount Prospect. Główne skupisko średnich i małych polskich biznesów jest zlokalizowane wzdłuż ulic Belmont oraz Central, jak również Harlem i Irving Park Road.

Chicago jest ogromnym ośrodkiem Polaków. Działają tam liczne organizacje, w tym: Kongres Polonii Amerykańskiej, Związek Narodowy Polski, Zjednoczenie Polskie Rzymsko-Katolickie, Związek Polek w Ameryca, Zwizek Podhalan w Północnej Ameryce, Polish American Youth oraz wiele innych. Chicago jest miastem partnerskim Warszawy.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)