André jest największą inspiracją Jouk Oosterhof. Fotografuje go już od 15 lat

André jest największą inspiracją Jouk Oosterhof. Fotografuje go już od 15 lat

Wracam często do André, zainspirowana jago typem urody. Jest prawdziwym gentlemanem i cudownym modelem, ufa mi i zawsze jest sobą – mówi o swoim bohaterze Jouk Oosterhof.
Wracam często do André, zainspirowana jago typem urody. Jest prawdziwym gentlemanem i cudownym modelem, ufa mi i zawsze jest sobą – mówi o swoim bohaterze Jouk Oosterhof.
Źródło zdjęć: © © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Marcin Watemborski
29.12.2017 14:32, aktualizacja: 29.12.2017 15:32

Te zdjęcia to historia pięknej, długoterminowej przyjaźni. André i Jouk poznali się 15 lat temu, gdy on zapukał do jej drzwi narzekając na zbyt głośna muzykę. Fotografkę zaintrygowała twarz sąsiada, a z czasem jego fantastyczne pastelowe mieszkanie. Holenderska artystka do dziś znajduje w nim największą inspirację.

Tym, co przyciągnęło uwagę Jouk, był wyraz twarzy André. Jak wyznaje fotografka – jej sąsiad jest przyjazny i małomówny. Poznali się, gdy ten przyszedł do niej, narzekając na głośną muzykę. Mimo tego jego twarz w ogóle nie pokazywała podenerwowania. Stoicyzm sąsiada zafascynował fotografkę, więc zaproponowała mu kilka portretów. Ta relacja rozwijała się bardzo długo, ale dzięki temu powstały jej bardzo solidne fundamenty.
Tym, co przyciągnęło uwagę Jouk, był wyraz twarzy André. Jak wyznaje fotografka – jej sąsiad jest przyjazny i małomówny. Poznali się, gdy ten przyszedł do niej, narzekając na głośną muzykę. Mimo tego jego twarz w ogóle nie pokazywała podenerwowania. Stoicyzm sąsiada zafascynował fotografkę, więc zaproponowała mu kilka portretów. Ta relacja rozwijała się bardzo długo, ale dzięki temu powstały jej bardzo solidne fundamenty.© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Pierwszym wspólnie zrealizowanym materiałem przez tę dwójkę była sesja modowa dla holenderskiej gazety ”AD”. Wszystko zaczęło się od polaroidów i szkiców, które zostały później przeniesione na błonę fotograficzną. Pokazywały one pasje André, wystylizowanego w odpowiednie drogie ubrania, które według fotografki pasowały do niego i mogły być spokojnie pomylone z nieznaczącymi markami.
Pierwszym wspólnie zrealizowanym materiałem przez tę dwójkę była sesja modowa dla holenderskiej gazety ”AD”. Wszystko zaczęło się od polaroidów i szkiców, które zostały później przeniesione na błonę fotograficzną. Pokazywały one pasje André, wystylizowanego w odpowiednie drogie ubrania, które według fotografki pasowały do niego i mogły być spokojnie pomylone z nieznaczącymi markami.© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Kiedy chciałam zrobić osobiste zdjęcia na dziesięciolecie bycia profesjonalną fotografką, to André mnie zainspirował. Powoli zaczęłam zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest dla mnie. W kolejnym roku dostałam zlecenie od Playboya na zrobienie dowolnej sesji. Wiedziałam, że dodanie go [André] do zdjęcia nagiej kobiety zainspiruje mnie ponownie. Wybór damskich ubrań oparty był na subtelności umysłu, naturalnym poczuciu i nawiązaniu do jego charakteru i wieku. Bez mocnego przebierania go i przesadnej charakteryzacji – bez makijażu ani peruk. Wszystko było proste, jako że jest on heteroseksualnym mężczyzną, który nie nosi na co dzień takich rzeczy. Myślałam o jego porcelanowej skórze i pastelowych kolorach w jego mieszkaniu. Uwielbiam tę atmosferę. Warstwa ”życiowych doświadczeń” dodaje charakteru tym obrazom – wyznaje Jouk.
Kiedy chciałam zrobić osobiste zdjęcia na dziesięciolecie bycia profesjonalną fotografką, to André mnie zainspirował. Powoli zaczęłam zdawać sobie sprawę z tego, jak ważny jest dla mnie. W kolejnym roku dostałam zlecenie od Playboya na zrobienie dowolnej sesji. Wiedziałam, że dodanie go [André] do zdjęcia nagiej kobiety zainspiruje mnie ponownie. Wybór damskich ubrań oparty był na subtelności umysłu, naturalnym poczuciu i nawiązaniu do jego charakteru i wieku. Bez mocnego przebierania go i przesadnej charakteryzacji – bez makijażu ani peruk. Wszystko było proste, jako że jest on heteroseksualnym mężczyzną, który nie nosi na co dzień takich rzeczy. Myślałam o jego porcelanowej skórze i pastelowych kolorach w jego mieszkaniu. Uwielbiam tę atmosferę. Warstwa ”życiowych doświadczeń” dodaje charakteru tym obrazom – wyznaje Jouk.© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Portrety, które Oostenhof wykonuje swojemu przyjacielowi są pewnego rodzaju dokumentacją ich relacji oraz ewolucji, którą przechodzi André. Przez 15 lat byli w stanie stworzyć niesamowicie różne zdjęcia i oboje przez ten czas mocno się zmienili. Podkreśla to wzajemny szacunek i zaufanie oraz to jak kobieta może być zafascynowana jednym, spokojnym mężczyzną.
Portrety, które Oostenhof wykonuje swojemu przyjacielowi są pewnego rodzaju dokumentacją ich relacji oraz ewolucji, którą przechodzi André. Przez 15 lat byli w stanie stworzyć niesamowicie różne zdjęcia i oboje przez ten czas mocno się zmienili. Podkreśla to wzajemny szacunek i zaufanie oraz to jak kobieta może być zafascynowana jednym, spokojnym mężczyzną.© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorki.
Zdjęcia wykorzystane za zgodą autorki.© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Obraz
© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Obraz
© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Obraz
© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Obraz
© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Obraz
© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Obraz
© © Jouk Oosterhof / [www.joukoosterhof.nl](http://www.joukoosterhof.nl/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)