Andrea David doskonale wie, gdzie są miejscówki ze znanych filmów

Andrea David doskonale wie, gdzie są miejscówki ze znanych filmów21.02.2018 08:32
Andrea David doskonale wie, gdzie są miejscówki ze znanych filmów
Źródło zdjęć: © © Andrea David / [Instagram](https://www.instagram.com/filmtourismus/)

Na Instagramie Andrei David znajdziecie mnóstwo zdjęć, które na pewno kojarzycie, jeśli jesteście miłośnikami ”Gwiezdnych wojen” lub ”Gry o tron”. Ta blogerka podróżuje po świecie i fotografuje miejsca znane z filmów. Trzeba przyznać, że ma oko!

Profil Andrei David obserwuje ponad 89 tysięcy osób i nie ma w tym nic dziwnego. Podróżniczka jest zafascynowana filmami i poszukiwaniem miejsc, w których były nagrywane różne sceny. Gdy wybiera się na kolejna wyprawę ma przy sobie wydrukowaną stopklatkę z konkretnej produkcji, którą wpasowuje w scenerię.

Jeśli uwielbiacie ”Foresta Gumpa” – znajdą się tu zdjęcia dla was. Miłośnicy ”Gwiezdnych wojen” czy ”Gry o tron” również znajdą coś dla siebie. Dzięki takim projektom w jednej chwili możemy przenieść się oczami wyobraźni do wspaniałych miejsc z ulubionych filmów. Powiem szczerze – kadry z Irlandii, gdzie były kręcone sceny do ”Ostatniego Jedi” urzekły mnie najbardziej. Uwielbiam ten klimat!

To, co robi Andrea David, można nazwać turystyką filmową. Poszukiwanie miejsc, w których kręcone były różne filmy i doświadczanie ich na własną rękę to fantastyczne uczucie. Świetnym pomysłem byłoby podążanie śladami Luke’a Skywalkera albo Rey. Taka przygoda pozwala na kompletnie inne przeżycie tego, co pojawia się w filmie. Jeśli jesteście fanami jakiejś produkcji – koniecznie musicie o tym pomyśleć.

Gdybym miał wybrać jeden film, w którego świecie chciałbym się odnaleźć i go zwiedzać – na pewno byłaby to produkcja Tima Burtona. Podejrzewam, że Londyn ukazany w ”Sweeney Toddzie…” byłby dla mnie idealnym miejscem. Cóż, nic tylko pakować walizkę i ruszać. Może to być też świetne ćwiczenie fotograficzne w kwestii estetyki. Na podstawie filmów można nauczyć się wiele na temat koloru, gry światłem oraz kadrowania.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)