Andrew McCarthy uwielbia kosmos. Fotografuje go z własnego podwórka

Andrew McCarthy uwielbia kosmos. Fotografuje go z własnego podwórka16.01.2019 08:42
Andrew McCarthy uwielbia kosmos. Fotografuje go z własnego podwórka
Źródło zdjęć: © © Andrew McCarthy / [Instagram](https://www.instagram.com/cosmic_background/)

Na Instagramie Andrew McCarthy’ego znajdziecie nieostre zdjęcia wielu obiektów kosmicznych. Co z tego, że nie są jak żyleta, skoro są naprawdę wyjątkowe. Kto może pochwalić się zdjęciem Wenus albo Jowisza, zrobionym z własnego podwórka? Rzućcie na to okiem.

Andrew McCarthy używa do fotografowania aparatów Sony a7 II, Canona EOS 60D oraz ZWO ASI224MC, czyli specjalnego aparatu astronomicznego. Zestaw dopełniają teleskopy: Orion XT10 oraz Meade 2120 i system obracający.

Ciekawe jest to, że każde zdjęcie musi być traktowane w pełni indywidualnie. Andrew wspomina, że nie ma jednego sposobu na fotografowanie kosmosu. Dla przykłady – Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wymagała aż 25 klatek, z której fotograf wybrał 25 i złożył je w jedno zdjęcie.

Genialny obraz księżyca wymagał 1000 klatek, Słońce natomiast to jedno zdjęcie na czasie 1/200 sekundy przy ISO 50. Przy każdym zdjęciu Andres używa Skywatchera, czyli specjalnego modowania, które obraca się z taką prędkością, by zarejestrować możliwie stabilny obraz.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)