Animacja stop motion wewnątrz kropli wody? Imponujące!

Animacja stop motion wewnątrz kropli wody? Imponujące!

© Physalia Studio
© Physalia Studio
Olga Drenda
08.05.2013 06:26, aktualizacja: 26.07.2022 20:16

Ta pomysłowa animacja stop motion powstała bez użycia najnowszych kamer high speed, do jej przygotowania nie trzeba było też żadnego szczególnie zaawansowanego oprogramowania. Wystarczyła lustrzanka (dokładnie Canon 7D), flesz, specjalnie skonstruowany system do synchronizacji i wreszcie - 2000 kropel wody. Rezultat jest imponujący.

Pamiętacie "planety" w kropelkach wody, świetne zdjęcia high speed Markusa Reugelsa? Jeśli Wam się podobały, zobaczcie niezwykły film stop motion autorstwa studia Physalia, w którym animowany obraz znajduje się wewnątrz 2000 kropel wody.

Film "Entropy" powstał w barcelońskim studio Physalia na zamówienie IdN Magazine. Wewnątrz kropel wody widać litery, które razem tworzą animowane logo magazynu. Animacja składa się z dwóch tysięcy ujęć pojedynczych kropelek, za którymi umieszczono wydrukowane litery i kształty. Aby uchwycić kroplę we właściwym położeniu i kształcie, autorzy filmu stworzyli system oparty na platformie Arduino, który uruchamiał aparat i flesz w momencie, kiedy kropla trafiała na promień lasera. Dokładny opis konstrukcji, krok po kroku i z uwzględnieniem prób i błędów znajduje się na stronie Physalii. Warto zobaczyć - to prawdziwy majstersztyk pomysłowej inżynierii przy niewielkich nakładach finansowych. Adam Słodowy byłby dumny.

[solr id="fotoblogia-pl-10837" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/5091,galeria-flickr-kropla-wody-z-kazdej-strony" _mphoto="dkillock-150x150-bc1a392736adbfb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2846[/block]

© Physalia Studio
© Physalia Studio

Realizacja filmu trwała ponad trzy tygodnie, podczas których ostatecznie powstało 20 tysięcy zdjęć. Spośród nich wybrano finałowe 2000.

A oto animacja, którą można zobaczyć wewnątrz kropel - tu w wersji "solo":

Autorzy filmu przyznają, że inspiracją dla nich były zdjęcia "planet" w kroplach wody Markusa Reugelsa. Pisaliśmy o nich również na Fotoblogii - galerię możecie zobaczyć tutaj.

Źródło: Physalia Studio, petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)