Portrety bez twarzy, czyli fotograficzna anonimowość w projekcie Maii Flore

Maia celowo chowa twarz w autoportretach – pragnie, by zrozumienie tematu i nastroju nie było utożsamiane z konkretnym bohaterem. Anonimowość jest czynnikiem, który pozwala odbiorczy wczuć się w historię przedstawioną na zdjęciu.
Maia celowo chowa twarz w autoportretach – pragnie, by zrozumienie tematu i nastroju nie było utożsamiane z konkretnym bohaterem. Anonimowość jest czynnikiem, który pozwala odbiorczy wczuć się w historię przedstawioną na zdjęciu.
Źródło zdjęć: © © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Marcin Watemborski

13.11.2015 20:36, aktual.: 13.11.2015 21:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

„Rememories” to pierwszy album wydany przez francuską fotografkę Maię Flore, która oddaje się w swojej twórczości abstrakcyjnej podróży po świecie grawitacji i anonimowości. Stylizacje, które prezentuje na zdjęciach są oddaniem jej stanu ducha – czerwone sukienki, płaszcze, rozwiane włosy.

Nastrój bijący ze zdjęć artystki jest niesamowicie spokojny. Naturalne, miękkie światło oraz przytłumione kolory podkreślają subtelność samej Mai.
Nastrój bijący ze zdjęć artystki jest niesamowicie spokojny. Naturalne, miękkie światło oraz przytłumione kolory podkreślają subtelność samej Mai.© © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Flore pochodzi z rodziny, która w dużej mierze odtrąca sztukę i artystów. Ona sama miała zawsze odmienne podejście – starała się rozmawiać ze światem przez obraz, ponieważ uważała to za bardziej wartościowe niż używanie słów. Od najmłodszych jej twórczość jest dialogiem między nią, a otoczeniem.
Flore pochodzi z rodziny, która w dużej mierze odtrąca sztukę i artystów. Ona sama miała zawsze odmienne podejście – starała się rozmawiać ze światem przez obraz, ponieważ uważała to za bardziej wartościowe niż używanie słów. Od najmłodszych jej twórczość jest dialogiem między nią, a otoczeniem.© © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Na szczęście Maia znalazła swoją drogę do wolności przekazu tworząc swój pierwszy album „Rememories”, gdzie mogła zrobić co chce i w jaki sposób chce – miała pełną dowolność. Pozwoliła sobie na tworzenie scen, stylizacji i całości formy nie zapominając przy tym o treści, która koncentruje się wokół jej obecności w otaczającej przestrzeni.
Na szczęście Maia znalazła swoją drogę do wolności przekazu tworząc swój pierwszy album „Rememories”, gdzie mogła zrobić co chce i w jaki sposób chce – miała pełną dowolność. Pozwoliła sobie na tworzenie scen, stylizacji i całości formy nie zapominając przy tym o treści, która koncentruje się wokół jej obecności w otaczającej przestrzeni.© © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.
Fotografie wykorzystane za zgodą autora.© © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Obraz
© © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Obraz
© © Maia Flore / [www.maiaflore.com](http://www.maiaflore.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)