Samsung ma pomysł na fotografię przyszłości i opatentował aparat w soczewce kontaktowej

Samsung ma pomysł na fotografię przyszłości i opatentował aparat w soczewce kontaktowej

Samsung ma pomysł na fotografię przyszłości i opatentował aparat w soczewce kontaktowej
Marcin Falana
07.04.2016 13:20, aktualizacja: 26.07.2022 19:07

Jesteśmy coraz bliżej aparatów, które będą wbudowane w soczewki kontaktowe. Samsung opatentował inteligentne soczewki kontaktowe, które wyświetlają obraz bezpośrednio na gałkę oczną i mają wbudowany aparat, który jest kontrolowany za pomocą mrugnięć.

SamMobile donosi, że zgłoszony patent jest częścią nowego znaku towarowego Gear Blink, zastrzeżonego zarówno w Korei Południowej jak i w USA, więc wydaje się, że jest to poważny projekt.

Obraz

Nowy patent pokazuje, że Samsung pracuje nad soczewką kontaktową z małym wyświetlaczem, aparatem, anteną i kilkoma czujnikami. Inteligentna soczewka musi być sparowana z jakimś urządzeniem np. smartfonem w celu przetwarzania treści.

Obraz

Samsung twierdzi, że inteligentne soczewki kontaktowe mogą zapewnić lepszą jakość obrazu niż rozwiązania zewnętrzne, typu Google Glass. Jest to też rozwiązanie dużo trudniejsze do wykrycia, rodem z filmów szpiegowskich albo sience fiction. Właściwie dowolna osoba może je mieć założone i robić zdjęcia. Tu powstają oczywiście pytania o poszanowanie prywatności jak miało to miejsce w przypadku Google Glass.

Obraz

Samsung nie jest jedyną firmą zajmującą się takimi rozwiązaniami. Google także opatentowało takie rozwiązanie w 2014 roku. Wraz z wycofaniem się Samsunga z rynku aparatów widać większy nacisk na rozwiązania mobilne i innowacyjne, które wychodzą w przyszłość. Aparaty Samsunga w smartfonach zbierają bardzo dobre recenzje więc wydaje się, że południowokoreański gigant jeszcze może nas czymś zaskoczyć w dziedzinie foto.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)