Aparat z mp3 wbudowany w okularach

Aparat z mp3 wbudowany w okularach
Kepifil

10.06.2008 07:00, aktual.: 02.08.2022 11:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli kiedykolwiek chcieliście mieć okulary podobne do tych, które używał Ethan Hunt, bohater filmu Mission Impossible 2, to teraz macie okazję. Firma Aigo zaprezentowała przeciwsłoneczne okulary z wbudownym aparatem cyfrowym i odtwarzaczem mp3.

Pomimo, że producenci cyfrowych aparatów fotograficznych, skrócili czas włączania aparatu i wyzwolenia migawki praktycznie do zera, to ile razy zdarzyło się wam, że chcieliście sfotografować coś niezwykłego a nie zdążyliście wyciągnąć swojego aparatu z kieszeni? Teraz nie będziecie mieli takiego kłopotu bowiem gotowy w każdej chwili do działania aparat fotograficzny będzicie mieli na nosie.

Firma Aigo umieścił obiektyw aparatu po prawej stronie oprawek, a migawkę wyzwala się za pomocą pilota zdalnego sterowania. Aparat wyposażony jest w 1,3 megapikselowy sensor CMOS, który pozwala na zrobienie zdjęcia o rozdzielczości 1280x1024 pikseli. Oprócz tego w okularach znajdują się słuchawki, zapewniające odtwarzanie plików mp3 oraz WMA.

Okulary (w zależności od modelu) wyposażone są w pamięć wewnętrzną o pojemności 1 lub 2 GB, którą opróżniamy bądź zapełniamy za pośrednictwem portu USB. Taka pojemność pozwala na zapisanie 20.000 fotografii. Okulary nie są ciężkie, ważą 45 gram. Wbudowane baterie ładują się dwie godziny, co pozwala na 6 godzin słuchania muzyki. W Japonii - gdzie sprzedawane są te okulary "Aigo Camera Sunglasses F556+" - cena wynosi 120 dolarów.

Źródło: crunchgear

  • Slider item
  • mp3glasses2
  • mp3glasses4
  • mp3glasses3
  • mp3glasses5
  • Slider item
[1/6]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)